×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. februāris, 2018
Drukāt

Valdis Krastiņš: Daži nepieciešami vārdi par necieņu pret valsti (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Īsi un skaidri: pievienojos Egila Levita uzskatam, ka tie, kuri balso par kandidātu sarakstos iekļuvušajiem kompartijas un čekas darbiniekiem, izrāda necieņu pret savu valsti.

Nerunāju par tiem, kuri nēsāja kabatā kompartijas biedra karti, bet ikdienā strādāja savā nozarē. Runa ir par kompartijas un čekas hierarhijas algotiem darbiniekiem, tātad par tiem, kuri bija izvēlējušies darbību šajos orgānos par savu dzīves mērķi.

Piedošana? Aizmiršana? Neviens netaisās sodīt bijušos padomju varas pārstāvjus, viņi ir brīvi Latvijas pilsoņi (vai nepilsoņi), tomēr Latvijas valsts struktūrās viņiem nav vietas. Jo tā ir bijusi aktīva kolaborācija ar ļaunu, negantu un svešu sistēmu. Tas, ka neesam izdarījuši šādu morālu, politisku un pilsonisku pašattīrīšanos, radījis ne tikai mulsumu un neizpratni patriotiski noskaņotās aprindās, bet arī veicinājis nevajadzīgu jucekli valsts pārvaldē. Absolūtais vairākums ir ciniķi un divkoši, kuri, savu labumu meklējot, savulaik sabiedrojušies ar Latvijas ienaidniekiem. Kurš gan okupācijas laikā to darīja kaut kādu ideālu vārdā? Nonākuši Latvijas valsts varas orgānos, šie ciniķi rīkojas ierastajā manierē, meklējot ne valsts, bet gan savu labumu. Protams, šiem “bijušajiem” radušies līdzgaitnieki, atdarinātāji, kuru cinisms nav mazāks. Tas spēcīgi atklājies pēdējo dienu notikumos ap bankām. Situācija būtībā izklāstīta jau oligarhu sarunās, kurām pievērsta un reizē arī nav pievērsta vajadzīgā uzmanība. Te bija lieliska iespēja sākt attīrīšanās procesu.

Uz šā fona nevaram aizmirst, ka mūs gaida vēlēšanas, kuras var pagriezt Latviju ar seju pret austrumiem, kur valda mūsu bijušie kaklakungi un viņu dusmīgais, bargais cars. Vēlamies atkal nokļūt viņa kalpībā? Pieci okupācijas gadu desmiti ir par maz? Vēlēšanas var arī nostiprināt jau esošo nepārredzamo valsts pārvaldi, kur korupcijai lielas iespējas. Jāgādā, lai vēlēšanu rezultātā varas sviras pārņem tīras rokas un prāti, kuri nedomā par savām un savu draugu interesēm, bet gan par valsts labumu. Tas ir paveicams. Laiks veidot no tumšiem darījumiem brīvu Latviju!

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Manuprāt šitās cūcības vienkārši iznīdēt… . Ar atbildības prasīšanu…piemēram visi zina kad likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības….bet kurš no likumdevējiem ir nesis atbildību ????????? Neviens….un kad šos cūkas sāktu saukt pie atbildības jūs redzētu cik ātri atbrīvotos vietas pie valsts siles…..

 2. čiki_briki_egles_pupi Atbildēt

  Vai tev, Valdi, nav vienalga, kādā krāsā ir to barokļu muguras, kas tev pa priekšu izēd sili sausu – sarkanā, brūnā vai sarkanbaltisarkanā? Kā tu biji pēdējais pie siles pirms vēlēšanām, tā tu būsi pēdējais pēc tām. Gribi tikt pie kumosa – izrauj to no kāda cita zobiem! Gribi, lai barokļi mazāk rij – ieber silē aizdaram labu sauju baiļu no TROIKAS un ziepaina striķa …

 3. Vai var palūgt publicēt kompartijas un čekas darbinieku sarakstu – lai skaidri zinātu, par kuriem nebalsot?

 4. Piekrītu autoram, bet neticu, ka tas jebkad Latvijā notiks. Ja būs jāattīrās, tad būs jāattīrās arī no LV valdnieka un tas jau būs pasaules gals, jo neviens vairs nezinās, ko darīt. Ne jau velti, tiek likta lietā smagā artilērija. Toties pats hercogs klusāks par peli, kaut līdz šim nekad nav palaidis garām nevienu iespēju izteikties.

 5. Vislielaka nelaime ir tadi kaktinu kaktu kantori ,kuri tirgo ta saucamos reitingus . Ari Cimdara kantorim jaskatas uz pirkstiem ,it seviski naktis. un nabaga tauta tam tic. Atcerietis tacu JKP gadijumu.

 6. Valsts institucijas nepilsonu nav!

 7. Levits ir malacis, jo 90. gadu sākumā ievilka politikā bij. cekistus, čekistus un cehovikus!
  Tauta atceras Latvijas Ceļa “varoņdarbus”: 1993.g. 13.februārī slepenā konsultatīvā apspriedē viesnīcā “Jūrmala” tika panākta vienošanās par priekšvēlēšanu bloka – savienības “Latvijas ceļš” (LC) izveidošanu [1]. Tika panākta vienošanās starp komunistiem – “kažokapmetējiem” un Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) vadību. Kā atceras Māris Gailis: “Aktīvs bija Egils Levits, kurš faktiski arī bija saite starp šejieniešiem un trimdiniekiem. Meierovics pat izteicās, ka, ja piedalīsies Egils, tad viņš arī ies.” Andris Pauls-Pāvuls: Andris Pauls-Pāvuls: Šī diena Latvijas vēsturē. (delfi)

 8. Raksts precīzs,bet pie mums ir tik aprobežota tauta,ka gadiem ievēlē ZZS ar Kompartijas sekretāru priekšgalā.

 9. Kārtējais tukšmuldētājs! Tikko paprasītu izdarīt kautko konkrētu – tā vienas vienīgas asaras. Vispār nesaprot par ko runā!
  Filozofija apmēram tāda – ejiet bērni un čakli strādājiet, pareizi saskaitiet 2+2, pasveiciniet kaimiņu un problēmas pašas atrisināsies vai izgaisīs!!!
  Pretlikumīgais NĪN pats atcelsies, čekas maisi paši atvērsies, reformas izglītības un veselības nozarēs notiks pašas par sevi! Nekādas piepūles!
  Tikai jānomaina ierēdņi un cilvēki kļūs kompetentāki!

 10. 100% piekrītu Valda Krastiņa teiktajam.

 11. Valda Krastiņa raksts ir pilnīgs “sviests”, kas izkūst un ietek sūdos. Par ieganstiem attīrīties no komunistiem un būs sasniegts valts uzplaukums – ir muļķība un aplamība – tāds sīkums, kas nekādu iespaidu uz mūsu dzīvi neatstāj.

  Tas ir sekls, bērnudārza līmeņe prātojums. Situācija ir samilzusi līdz kriminālai, visaptverošai, kur jaunie censoni, kuri pēc gadu nastas nevar būt ne komunistos, ne pat pionieros, ne čekistos, labi iesildījušies biezo kārtā, kā piemēram -Maksātnespējas administratori un citu rangu naudas kārsēji valsts iestādēs, Lattelekomos, Rīgas Siltumos, pat slimnīcu vadības torņos, Air – Boltikos. Valsts bankā, un visi tie, kuri gada beigās milzīgos apmēros izlaupa resoru budžeta pārpalikuimus, tos pārceļot uz savām kabatām, jo prokuratūras persona paziņo, ka nav tāda likuma, kas aizliedz iestādes naudu izlaupīt, kaut nav likuma, kas to atļauj.

  Valsts komercstruktūrās – (1) piekopts VERGU DARBS, nemaksājot pieticīgu algu.
  Un autors nekad nesapratīs, ka ir turpinās (2) OKUPĀCIJAS SEKAS ( Latvija sašķelta etniskās partijās – TB/LNNK. NA un Saskaņa), kad varu sadrāba (3) okupācijas laika N O M E N K L A T Ū R A , kura sagrāba īpašumus, naudu un informāciju, izlaupīja valsti kopā ar stukačiem – kuras lomā labi iekārtojušies vecā paaudze un jaunā, raksta sev likumus, par viņiem nav uzraudzības, no viņiem nepastāv atbildības sistēmas – par sliktu darbu saņem paaugstinājumus amatā, nav likumu izpildes kontroles aparāta ( (4) VALSTS KONTROLEI ir “pirksta kratītāja” pilnvaras, kur vajadzēja būt soda sankcijām un tiesu varas atbildībai par soda neizbēgamību)

  Cik KOMUNISTU, bij. STUKAČU ir pie varas = 0, 0001%? Protams, tagad ir galvenie četri: V, K, B un viņu kurators L. Atsaukšanās uz komunistu dzīvi taukos toreiz un tagad, ka turpinās komunistiskā domāšana – ir nabadzīga domāšana vai vairogs, kā nodūmot vidi, ievest transā, lai neredzētu galveno.
  (6) Aplams vēlēšanu likums (JĀATJAUNO 1922. gada vēlēšanu likums) , kas neļauj vēlētājam pareizi nobalsot – 1) atlasīt un pierakstīt savus kandidātus no visām vēlēšanu listēm; 2) ka nav iespēju nonalsot PRET kādu partiju, jo balsojot it kā pret ar “svītrišanau”, vēlētājs tiek ievilināts nobalsot par šādu partiju; 3) Tavu balsi nozog – politiskā laupīšana, ja tava partija nedabū 5 % – tavu balsi pieskaita “ļaunuma inpērijai”, ka it kā tu balsoji par to ļauno – NOST ar 5% barjeru;

 12. ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

 13. “Nonākuši Latvijas valsts varas orgānos, šie ciniķi rīkojas ierastajā manierē, meklējot ne valsts, bet gan savu labumu.”
  Precīzi pateikts par mūsu pašreizējiem “patriotiskajiem” pie varas esošajiem.

 14. Jālikvidē ir šo mazskaitlīgo partiju-biznesa interešu grupu monopols deputātu kandidātu izvirzīšanā!

 15. Jāgādā,jānostiprina,jāveido…!

 16. Par necieņu pret tautu Atbildēt

  Tie,kas balso,var arī nezināt! Jārunā ir par tiem,kas šos cilvēkus regulāri izvirza un iekļauj vēlēšanu sarakstos,kā labākos partiju pārstāvjus!

 17. Pilnīgi piekrītu autoram. Un tā ir acīmredzama politika – censties sapludināt kompartijas nomenklatūras kolaboracionista tēlu ar parasta ierindas partijas biedra tēlu, lai slēptu savu pretīgo un noziedzīgo darbu vēsturi. Arī ierindas komunisti neraisa simpātijas, taču viņi pilnīgi noteikti nebija politikas veidotāji un virzītāji psrsā. Tik tādi ierindas klaķieri. Bet nomenklatūristi bija īsti Latvijas nodevēji.

 18. Par necieņu pret tautu!- Atbildēt

  Tie kuri balso,var arī nezināt.Jārunā ir par tiem,kas šos cilvēkus regulāri izvirza un vēlēšanu sarakstos iekļauj kā labākos partiju pārstāvjus-!

 19. Ka ir tad ar Lietuvas prezidenti?Ta tacu ir musu draudzene un skalaka breceja pret krieviju baltija!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+