×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

“De Phazz” vibrācijas starp smadzenēm un saules pinumu


ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijā atgriežas ritmiski laiskā džeza apvienība “De Phazz”. 27. oktobrī koncertzālē “Palladium” grupa iepazīstinās ar savu jaunāko veikumu – albuma “Audio Elastique” materiālu.


 

“De Phazz” dibināta pirms 15 gadiem Heiderbergā. Pie grupas šūpuļa stāvējis vācu producents Pīts Baumgartners, kurš joprojām ir galvenais muzikālā virziena noteicējs un autors. Ar ceļamaizi, kas ietverta nosaukumā “Destination Phuture Jazz” jeb “mērķis nākotnes džezs”, vienība devusies soulmūzikas, lēnā tempa un vieglā džeza sintēzes virzienā, uzņemto kursu veiksmīgi noturot līdz šodienai.

Popularitāti pasaulē grupa ieguvusi jau pēc debijas albuma “Detunized Gravity” (1997) izdošanas un kopš tā laika uzskatāma par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem Vācijas muzikālajiem projektiem, kura kompozīcijas kļuvušas par “lounge” un “chillout” žanra klasiku. “De Phazz” ir arī viena no pasaulē pazīstamākajām vācu grupām, kuras stilu pasmaidot var raksturot vārdiem “griez un līmē”, kas kļuvis par biežas atdarināšanas objektu.

Producents P. Baumgartners skaidro “De Phazz” ideju – grupa ievāc un pārveido visdažādākos mūzikas paraugus, sākot no Ellas Ficdžeraldes dziesmām līdz vienkāršām tirgus, ielas un virtuves skaņām. Viņu vizītkartē ir divi pamatelementi – džeza brīvība un popmūzikas vieglums, bet garšvielas – juteklisks sievietes vokāls (Pata Epltone, Barbara Lāra, Sendija Volaša), pūšaminstrumentu skaņas, sarežģīti atskaņojami, bet apbrīnojami viegli klausāmi ritmi, ko mūzikas pasaulē dēvē par triphopu, turklāt viss iemaisīts vieglā Latīņamerikas noskaņu mērcē.

Svarīgi, ka maņa, ar kuru uztvert “De Phazz” mūziku, kas nāk no dvēseles krēslas zonas, neesot prāts, drīzāk kāds orgāns, kas uztver mūzikas vibrācijas kaut kur rajonā starp smadzenēm un saules pinumu.

Šogad jūnijā klajā nācis “De Phazz” jaunākais veikums, grupas devītais studijas albums “Audio Elastique”. Tajā sadzirdēsim gan franču šansonu, gan džezu, to visu organiski maisot elektroniskas mūzikas kultenī. Kritiķi arī šoreiz Baumgartnera mūzikas radīšanas manieri nodēvējuši par nekļūdīgu, dejojamu un katrā ziņā – baudāmu.

“De Phazz” Rīgā viesosies jau piekto reizi. Iepriekš grupas džeza ritmu valdzinājumam pie mums varēja ļauties 2010. gadā. Koncertā skatītājiem būs iespējams baudīt gan “De Phazz” jaunākā albuma kompozīcijas, gan, protams, arī dziesmas, kas gadu gaitā projektam atnesušas pasaules slavu.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00, ieeja no 18.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 15 – 50.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+