Debitanti sakurina pirti čempioniem, tomēr zaudē 0

Latvijas futbola čempionāta pirmajā spēlē čempionvienība FK ” Ventspils” svētdien savā laukumā izmocīja uzvaru pār debitanti Jūrmalas “Spartaks” (3:2).

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Par spīti organizatoru pūlēm čempionāts sākās virslīgai, maigi sakot, nepiemērotos apstākļos. Atklāšanas spēlē Rīgas ” Daugava” 49. vidusskolas mākslīgā seguma laukumā uzņēma Daugavpils ” Daugavu”, saliekamās tribīnes gan bija uzstādītas, taču līņīja lietus un slapju dibenu neviens skatītājs nevēlējās dabūt. Nācās stāvēt kājās un skatīties futbolu caur žogu. Bet spēle nebija slikta – nesenie jūrmalnieki vienai no turnīra galvenajām favorītēm izrādīja sīkstu pretestību. Viņu izredzes pacīnīties iedragāja galvenais tiesnesis Andris Treimanis, 34. minūtē piešķirot apšaubāmu otro brīdinājumu Georgijam Diaknišvili un atstājot komandu mazākumā. Pēdējai pusstundai Rīgas ” Daugavai” spēku vairs nepietika. Pirmos vārtus jaunajā sezonā guva Georgijs Uļjanovs, vēl pa vieniem pievienoja Jurijs Sokolovs, Guntars Silagailis un Ēriks Kokins, summā daugavpiliešiem uzvara ar 4:0.

FK ” Jelgava” un ” Liepājas metalurgs” cīņai papildus intrigu piešķīra tas, ka abas komandas izloze saveda kopā Latvijas kausa pusfinālā. Šis, varētu teikt, bija ģenerālmēģinājums, kurā liepājnieki guva labu pieredzi, kā spēlēt uz nelielā mākslīgā seguma laukuma Jelgavā un kā gūt vārtus. Otrā puslaika sākumā ar ļoti skaistu un precīzu sitienu tālajā devītniekā rezultātu atklāja Vladimirs Kamešs, bet mača beigās ar golu debijas spēlē Liepājas komandā izcēlās bijušais daugavpilietis Valērijs Afanasjevs. Uzvara vicečempioniem ar 2:0.

Pirmajā kārtā vēl niķojās solītā iespēja sekot spēlēm teksta tiešsaistes režīmā. Pirmie kucēni slīcināmi, bet sistēma ātri jādabū uz kājām. Citādāk futbola čempionāts ir kā ēdiens bez sāls.

FK ” Ventspils” pret dibantiem FK ” Spartaks” spēles gaitā divreiz nonāca iedzinējos, tomēr prata atspēlēties un uzvarēt ar 3:2. Izšķirošos vārtus 78. minūtē guva Federiko Martiness. Jūrmalnieki skaļi sevi pieteikuši virslīgā, gaidīsim turpinājumu un uzvaras.

Otra virslīgas debitante FS ” METTA/Latvijas Universitāte” cīnījās bezvārtu neizšķirti ar FB ” Gulbeni”. Šajā mačā karsti gāja arī ārpus laukuma, jo noraidīts tika studentu galvenais treneris Andris Riherts, taču komanda prata izcīnīt vienu punktu – pirmo, vēsturisku.

Savukārt FC “Jūrmala”, lai gan 43. minūtē palika mazākumā, cīnījās neizšķirti ar “Skonto” (3:3), punktu izglābjot kompensācijas laikā ar 11 m soda sitienu. Abas komandas pirms nedēļas tikās Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kurā “Skonto” uzvarēja ar 1:0.