Kultūra
Kultūrpolitika

Noraida ideju par deju lieluzveduma “Māras zeme” papildkoncertu6

Aivara Liepiņa foto

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku mākslinieciskā padome ceturtdien vienbalsīgi neatbalstīja deju lieluzveduma “Māras zeme” papildkoncerta iniciatīvu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Papildus koncertu būtu iespējams rīkot 6.jūlijā plkst.12, savukārt, kā norādīja mākslinieciskās padomes locekļi, 5.jūlija vakarā plānots ģenerālmēģinājums, kas beigsies aptuveni plkst.00.30, savukārt 6.jūlijā plkst.22 notiks pirmais koncerts.

“Ņemot vērā dejotāju noslodzi visas svētku nedēļas laikā, koncerta māksliniecisko kvalitāti dienas koncertā un faktu, ka deju lieluzvedumā piedalās apmēram 1200 skolas vecuma bērnu, kā arī ap 3000 senioru kolektīvu dejotāju, mākslinieciskā padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt šo iniciatīvu. Svētkos dalībnieku drošība un labsajūta ir pats galvenais,” pauda mākslinieciskās padomes priekšsēdētājs Romāns Vanags.

Līdz ar to deju lieluzveduma “Māras zeme” norises laiki ir tādi paši, kā izsludināts iepriekš – ģenerālmēģinājums Daugavas stadionā notiks 5.jūlijā plkst.22, bet koncerti – 6.jūlijā un 7.jūlijā plkst.22.

Jelgavas novada deju apriņķa virsvadītāja Ieva Karele aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka vēl viena lieluzveduma “Māras zeme” sarīkošana Dziesmu un deju svētkos būtu pieņemama. Līdzīgu viedokli pauda Rēzeknes reģiona deju kolektīvu virsvadītājs Ilmārs Dreļs un Daugavpils reģiona deju kolektīvu virsvadītāja Aija Daugele.

Kā ziņots, 3.martā plkst.11 tika sākta vasarā gaidāmo XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To saskaņā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra pērn sarīkotā iepirkuma konkursa rezultātiem nodrošina “Biļešu paradīze”.

Biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Līdz sestdienas vakaram tika pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

LA.lv