×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Deniss Vasiļjevs vāc ziedojumus, lai varētu trenēties daiļslidošanā (8)

Deniss Vasiļjevs, foto: EPA/LETADeniss Vasiļjevs, foto: EPA/LETA

Latvijas talantīgais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš nupat Eiropas čempionātā Čehijā izcīnīja augsto septīto vietu, vāc ziedojumus, lai varētu trenēties un startēt augstā līmenī.

Vasiļjevs savā mājas lapā ievietojis saiti uz sportistu pūļa finansējuma vākšanas vietni pursu.it, kur pagājušajā gadā ievietotajā rakstā norādīts, cik daudz un kam nepieciešama nauda.

Treniņi, lidošana: trīs mēneši Sočos 4000 eur

Treniņi, lidošana: trīs mēneši Parīzē 5000 eur

Vasaras sezona Parīzē un Sočos 8000 eur

Personīgais treneris – 60 eur stundā, divas reizes nedēļā, kopā 5760 eur

Baleta nodarbības: 60 eur stundā, viena stunda nedēļā, gadā 2880 eur

horeogrāfija: īsā un garā programma 4000 eur

fizioterapija/masāža – pēc nepieciešamības, 65 eur stundā

Tāpat lielas ir arī ekipējuma izmaksas. Piemēram, treniņu apģērbs maksā 400 eiro, bet kostīmi katrām sacensībām – 2000 eiro. Jāmaksā par ledu nepilni 5000 eiro gadā, bet trenera klātbūtnei sacensībās nepieciešami 4000 eiro.

Tātad kopā vienā gadā jaunajam sportistam nepieciešami vismaz 40 tūkstoši eiro. Tagad viņš trenējas Šveicē pie slavenā Stefana Lambjēla, bet informācija par ziedojumiem nav atjaunota vai izņemta no mājas lapas, un domājams, ka izmaksas nav mazinājušās – jo augstāka līmeņa atlēts un treneris, jo vairāk naudas nepieciešams.

17 gadus vecā Vasiļjeva vecāki dzīvo un strādā Daugavpilī, ir vienkārši cilvēki un paši tādas summas nespēj nodrošināt. Viņš ir Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvā, kur gan finansiālais atbalsts ir ļoti neliels. Palīdz Daugavpils olimpiskais centrs un Latvijas Slidošanas asociācija. Pursu.it informācija liecina, ka Denisam Vasiļjevam saziedoti 32100 ASV dolāru un šī kampaņa ir beigusies.

Marta beigās Helsinkos risināsies pasaules čempionāts daiļslidošanā, kur Vasiļjevs centīsies atkal iepriecināt līdzjutējus. Viņa mērķis ir startēt olimpiskajās spēlēs un arī cīnīties par uzvaru. Lambjēls, ja reiz uzņēmās ar viņu strādāt, redz Latvijas sportistā lielu potenciālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Paspējis viņš tiešām nau daudz!

 2. Kur paliek budžeta nauda sportam, varbūt kādu āpsi dzīt pensijā, jo nekā tāpat nedara.

 3. Nodzīvojis Latvijā 17 gadus, skolā gājis un latviski nemāk! Ko te var teikt!

  • Ko nozīmē ‘neaprotu’ – vai to, ka tu proti latviešu valodu????!! Deniss to noteikti prot labāk par tevi. Un vēl – ja pamanīji, viņš ir pietiekoši daudz paspējis savos 17, lai tādi kā tu neņirgātos. Par cieņu laikam nevar runāt te.

  • Tādā gadījumā valsts skolās apmācībai ir jābūt tikai un vienīgi Valsts valodā. Punkts un AMEN.

  • Denisam ir gaiša galva un inteliģents prāts. Ticiet man, viņš latviešu valodu iemācīsies, būtu vairāk prakses. Viņš jau tagad visu saprot, tikai mazliet neveikli runā. Vajadzētu priecāties, ka mums ir tāds Deniss, kas tik brīnišķīgi skaisti nes Latvijas vārdu pasaulē. Malacis!

 4. Mans gada budžets ir 2916€, šobrīd tas ir lielisks. Bet pirms devītās es biju trūcīgs. Devītajā klasē bija man 139€ un 112€ tēvam, māte izdeklarējās, lai trūcīgo iedotu…
  © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

 5. Denisiņ jaukumiņ, gribi no manis buču? Gribi man kunilingu uztaisīt? Es Tev minetiņu? Tu smuki slido. Gultā arī Tāds esi? Vai arī Tev priekš Andiņas laika nav?
  Mīlā un baudā, Tava Sulīgā Andiņa
  © Sulīgā Anda

Draugiem Facebook Twitter Google+