×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Depardjē nolēmis pretendēt uz Alžīrijas pasi un kļūt par pasaules pilsoni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Franču kinoaktieris Žerārs Depardjē, kas šā gada sākumā ieguva Krievijas pilsonību, nolēmis pretendēt arī uz Alžīrijas pasi un vispār kļūt par pasaules pilsoni. “Es gribētu, lai man ir septiņas pases. Gatavojos lūgt Alžīrijas un vēl citu valstu pases,” viņš stāstījis izdevumam “Journal du Dimanche”. “Tas man palīdzēs iztikt bez vīzām.”

Depardjē, viens no visvairāk pelnošajiem aktieriem pasaulē, kopš pagājušā gada nogales atradies pastāvīgā sabiedrības uzmanības centrā gan saistībā ar savu lēmumu doties “nodokļu trimdā” uz Beļģiju, lai nebūtu jāmaksā sociālistu valdības iecerētais 75% nodoklis gada ieņēmumiem, kas pārsniedz miljonu eiro (702 800 latu), gan ar vēlāko paziņojumu par atteikšanos no Francijas pases. Janvārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, ar kuru Žerāram Depardjē tika piešķirta Krievijas pilsonība un tiesības maksāt salīdzinoši nelielo 13% ienākumu nodokli.

Jaunākajā intervijā 64 gadus vecais aktieris arī paziņojis, ka Putins “daudz darījis kultūras labā”, bet pats par sevi izteicies, ka esot “mazliet dumpīgs un dažkārt piedzēries”.

“Domāju, ka tas ir šis nedaudz huligāniskais gars, kas patīk Putinam,” spriedis Depardjē, vienlaikus piebilzdams, ka viņš tomēr esot cilvēks “ar galvu uz pleciem”.

Parīzes tiesai drīzumā jāpasludina spriedums lietā, kur aktierim izvirzītas apsūdzības par braukšanu dzērumā. Depardjē tika aizturēts Parīzē novembrī, kad bija nokritis no sava motorollera, ar kuru bija braucis, atrodoties dzēruma pakāpē, kas trīs reizes pārsniedz likumā pieļauto normu. Prokurori pieprasījuši viņam piespriest 4000 eiro (2811 latu) naudassodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+