×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2016
Drukāt

Diāna Dadzīte sagādā Latvijas paraolimpiešiem otro zeltu Eiropas vieglatlētikas čempionātā

foto: lpkomiteja.lvfoto: lpkomiteja.lv

Latvijas paraolimpiete Diāna Dadzīte svētdien Eiropas čempionātā triumfēja lodes grūšanas sacensībās, sagādājot Latvijas delegācijai otro zelta medaļu.

F55 medicīnas grupas sacensībās Dadzīte labākajā mēģinājumā bija 8,12 metrus tāla, sasniedzot jaunu personisko rekordu. Tuvākās konkurentes viņa apsteidza par vairāk nekā metru.

Čempionāta turpinājumā Dadzītei plānotas sacensības arī šķēpmešanā un diska mešanā.

Kā ziņots, pirmo zeltu Latvijai sestdien sagādāja Dmitrijs Silovs, kurš pārspēja sev piederošo kontinenta rekordu un triumfēja šķēpmešanas sacensībās.

Vēl svētdien uz starta izgāja Edgars Kļaviņš, kurš šķēpmešanā F13 medicīnas grupā ar 37,86 metriem ieņēma desmito vietu starp 11 atlētiem.

Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāv pieci sportisti, bet sacensībās nepiedalās titulētākie Latvijas paraolimpiskie vieglatlēti Aigars Apinis un Edgars Bergs, kuri jau kvalificējušies Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm.

Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā startē vairāk nekā 600 vieglatlēti no 36 valstīm.

Šogad gaidāmas arī Riodežaneiro paraolimpiskās spēles, bet oficiālu apstiprinājumu dalībai četrgades nozīmīgākajās sacensībās saņēmuši septiņi sportisti – titulētais vieglatlēts Aigars Apinis diska mešanā, Edgars Bergs lodes grūšanā, loka šāvēja Ieva Melle, iejādes jātnieks Rihards Snikus, peldētājs Jānis Plotnieks, kurš startēs 100 metru distancē uz muguras, kā arī airētāji Žanna Cvečkovska un Eduards Pupels.

Uz dalību paraolimpiskajās spēlēs pagaidām kandidē arī šķēpmetēja Taiga Kantāne, diska metēja Ingrīda Priede un paukotāja Poļina Rožkova, kamēr normatīvus Latvijas vieglatlēti cenšas izpildīt Eiropas čempionātā. Tāpat cerības kvalificēties paraolimpiskajām spēlēm vēl nav zaudējis arī loka šāvējs Gints Jonasts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+