×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Dienesta pārbaudē konstatē trūkumus “skolas.lv” attīstībā; lietu nodos policijai (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) saņemtie dienesta pārbaudes rezultāti saistībā ar portāla “www.skolas.lv” attīstību liecina par nepieļaujamiem trūkumiem projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu. Ministre Mārīte Seile pārbaudes rezultātus nodos tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm, informē IZM.

Ministrijā skaidro, ka dienesta pārbaude saistībā ar projekta “skolas.lv” 2. kārtas īstenošanu ierosināta šā gada 20.janvārī.

Projekta pārvaldībai savulaik izveidota vadības grupa: projekta koordinators, projekta atbildīgā amatpersona, projekta vadītājs, projekta asistenti, projekta turētājs un projekta grāmatvedis. Tomēr, kā secināts ziņojumā, IZM nav nodrošinājusi ne pietiekamu kapacitāti projekta vadībai, ne arī kvalitatīvu projekta uzraudzību un rezultātu izvērtēšanu. Dažādos periodos projekta vadības grupa nebija pilnībā nokomplektēta, bet laikā no 2012. gada 3. augusta līdz 2012. gada 1. oktobrim projektam vispār nebija vadītāja.

Amatpersonas, parakstot projekta izpildītāju iesniegtos nodevumus par IT sistēmu izstrādi, uzņēmās atbildību par projekta tālāku virzību un izpildītāju darba kvalitātes novērtējumu. Pārbaudē secināts, ka laika posmā no 2009. gada 2. jūlija, līdz 2013. gada 29. aprīlim maksājumus ir parakstījušas piecas amatpersonas un vizējuši seši darbinieki. Neviens no šiem cilvēkiem šobrīd vairs nestrādā IZM, skaidro ministrijā.

Projekta īstenošanas laikā – no 2009.gada 2.jūlija, līdz 2013. gada 1.aprīlim, IZM ir nomainījušies seši ministri un trīs valsts sekretāri.

Sākotnēji “skolas.lv” mērķis bija radīt vienotu publisku interaktīvu vidi, kurā iespējams iegūt visu ar izglītības procesu saistīto informāciju un nodrošināt dažādu e-pakalpojumu saņemšanu un sniegšanu. Vēlamais rezultāts nav sasniegts. Turklāt šobrīd informāciju un komunikācijas tehnoloģiju tirgū darbojas vairāki spēcīgi privāti pakalpojumu sniedzēji, kas vairākas “skolas.lv” plānotās funkcijas jau sekmīgi nodrošina.

“Projekta izmaksas ir 3 553 535,05 eiro. “Skolas.lv plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi. Tā kā projekta īstenošanā, dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības, atbilstoši nodarījumiem,” norāda ministre.

Pēc viņas teiktā, šis ir kārtējais kritiskais gadījums, kad valsts iestāde nav spējusi nodrošināt kvalitatīvu projekta vadību un līdz ar to valstij ir radīti būtiski zaudējumi.

“Fakts, ka neviens projekta īstenošanā tieši iesaistītais darbinieks vairs nestrādā IZM, vēlreiz norāda uz darba valsts pārvaldē zemo prestižu. Tas rezultējas nepieņemamā darbinieku mainībā valsts pārvaldē, kas savukārt atstāj ietekmi uz veicamo darbu izpildes kvalitāti,” piebilst ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tā mūsu valstī aiziet nodokļos samaksātā nauda.Un ne tikai minētajā projektā.Lai dzīvo šķerdētāji un valsts kases izsaimniekotāji,jo jāatbild nav par pazudušajiem miljoniem!

  2. un vai te jēdzienā HIBRIDKARŠ nebūtu jāiekļauj arī jēdziens ĻAUNPRĀTĪBA, kuru oriģinālvalodā sauc par …SABOTĀŽU ?

  3. Pirmkaart, ko pamaniiju uzreiz ir microsoft platformas izveele.

  4. taads pikjis par to, kas tur ir??? pashaa saknee tur kkas ir shkjiibi …

  5. Tik naudiņa jau tu-tū! Ja atgūtu, tad nopietnis strādāts, bet tā lai pelnītu …p

Draugiem Facebook Twitter Google+