×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Dienvidāziju satricina 7,5 magnitūdu zemestrīce, vismaz 70 bojāgājušo

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Zemestrīcē Afganistānā ievainotie cilvēki saņem medicīnisko palīdzību.

Afganistānas Hindukuša reģionu pirmdien satricinājusi 7,5 magnitūdas stipra zemestrīce, kas bija jūtama lielā daļā Dienvidāzijas un laupījusi dzīvību vismaz 70 cilvēkiem.

Zemestrīcē Pakistānā gājuši bojā vismaz 52 cilvēki, ziņo amatpersonas, kamēr Afganistānā zemestrīce laupījusi dzīvību vismaz 19 cilvēkiem.

Iepriekš kāds ārsts ziņoja, ka Pakistānas Svāta ielejā zemestrīcē cietuši vairāk nekā 100 cilvēki un ievainoto skaits pieaugs, jo daudzi vēl ir aprakti zem gruvešiem.

Tahāras provincē Afganistānā zemestrīces dēļ dzīvību zaudējušas 12 skolnieces. Meitenes tika nospiestas, bērniem panikā skrienot laukā no skolas ēkas Tālogānā. Vēl 35 skolēni drūzmā ievainoti.

ASV Ģeoloģijas dienests (USGS) ziņoja, ka zemestrīces epicentrs atradās 213,5 kilometru dziļumā Afganistānas ziemeļaustrumos 250 kilometrus no Kabulas.

Gadā uz Zemes notiek tikai aptuveni 20 tik spēcīgas zemestrīces, turklāt šoreiz postījumi bija mazāki nekā aprīlī Nepālā piedzīvotajā zemestrīcē un 2005. gadā notikušajā postošajā Kašmiras zemestrīcē tās epicentra lielā dziļuma dēļ, – zemes līgošanās bija jūtama lielākā apvidū, taču bija mazāk postoša, raksta BBC.

Zemestrīce reģionā bija jūtama vismaz minūti, sašūpojot ēkas Kabulā, Islamabadā un Deli, kur tika evakuētas skolas un biroji, kā arī uz laiku apstādināts metro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+