×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Diriģents Ozols grib Latvijā rīkot starptautisku koru konkursu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Diriģents Jānis Ozols, konkursa idejas autors un mākslinieciskais vadītājs.

Diriģents un kādreizējais vokālās grupas “Cosmos” dalībnieks Jānis Ozols nodibinājis uzņēmumu “Baltic Choir Association”, kura viens no uzdevumiem būs Latvijā organizēt starptautisku koru konkursu.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Ozols, SIA “Baltic Choir Association” nodarbosies ar vairākām lietām, tostarp sadarbosies ar Baltijas koriem. Visdrīzāk tas būs arī viens no jauna starptautiska koru konkursa Latvijā rīkotājiem.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmuma pamatkapitāls ir 10 eiro. Tas reģistrēts 2016.gada 3.februārī. Kā vienīgais uzņēmuma dalībnieks norādīts Ozols.

Ozolam jau sen bijis sapnis par starptautisku koru konkursu Latvijā, jo patlaban tāds ir tikai viens konkurss “Sudraba zvani”, kas reizi divos gados notiek Daugavpilī. “Ar saviem koriem līdz šim daudz esmu piedalījies starptautiskos koru konkursos un nekad neesmu varējis saprast, kādēļ pie mums, kas sevi dēvē par dziedātāju tautu, nav tādu. Līdz šim stabils starptautisks koru konkurss ir tikai “Sudraba zvani”,” klāstīja diriģents, piebilstot, ka Lietuvā un Igaunijā arī notiek vairāki starptautiski koru konkursi.

Iecerēts, ka jaunais koru konkurss “Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss” notiks katru gadu. Pirmais konkurss notiks jau šajā septembrī. Konkursam tiks izraudzīti 15 labākie jauktie un viendabīgie amatieru kori.

Pieteikties konkursam var līdz 31.martam. Plašāka informācija par konkursu atrodama mājaslapā “www.balticchoir.com”.

Taujāts, vai pats Ozols pārtrauks ar saviem koriem piedalīties konkursos, diriģents uzsvēra, ka arī turpmāk piedalīsies konkursos un jau pavisam drīz ar jaukto kori “Pa Saulei” dosies uz starptautisku koru konkursu Horvātijā. Viņš piebilda, ka konkursi ir lieliska kolektīva izaugsmes vieta, jo dalība starptautiskos konkursos ir pilnīgi kaut kas cits nekā sagatavot koncertprogrammu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un visi šie amatieru kori vēl vairāk pirks uz skatēm/koncertiem/konkursiem izpalīgus no profesionāļiem, interesanti gan kāda visam tā ir jēga? nekāda. Tikai tērē naudu no nodokļu maksātājiem. Lai paši “kori” maksā diriģentiem, īpaši rīgā, tad redzēs, ka visa šī uzpūstā koru lieta kļūs daudz reālāka.

Draugiem Facebook Twitter Google+