×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. jūlijs, 2017
Drukāt

Divas bēgļu ģimenes katra saņems 2400 eiro dzīvokļa īrei pusgadam (11)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Divas bēgļu ģimenes iesaistīs sešu mēnešu garā piltoprojektā par īres mājokļa nodrošināšanu. Projekta laikā šīm ģimenēm jāspēj integrēties un sevi uzturēt, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītais Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums.

Valdība šodien uzklausīja EM informatīvo ziņojumu par iespējamiem mājokļa pieejamības risinājumiem bēgļiem un personām, kuras ir ieguvušas alternatīvo statusu.

EM budžetā nav paredzēts papildus finansējums palīdzības sniegšanai bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss mājokļa nodrošināšanai, tādējādi, lai nodrošinātu palīdzības sniegšanu ir nepieciešams papildus valsts budžeta finansējums.

EM ir veikusi aptuvenus aprēķinus par nepieciešamo atbalstu bēgļiem un personām, kas ir ieguvušas alternatīvo statusu, dzīvesvietas īrei – drošības nauda par īres pēdējo mēnesi un īres maksas segšana, kopā sešu mēnešu periodam -, kas 2017.gadā no valsts budžeta būtu 370 500 eiro kopumā 401 personai.

Ministrijā uzskata, ka nepieciešams īstenot pilotprojektu mājokļa nodrošināšanai, vienlaikus nodrošinot, ka personas apgūst latviešu valodu un pilda darba meklētāju pienākumus, un sagatavot pārskatu par tā rezultātiem un ietekmi uz personu spēju efektīvi integrēties sabiedrībā. Pilotprojektu īstenos Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ar Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu.

Pilotprojekta veikšanai SIF tiks piešķirti 5000 eiro.

Savukārt, lai nepieļautu Latvijas iedzīvotājus diskriminējošus risinājumus dzīvokļu jautājumu risināšanā, EM plāno sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā un Pārresoru koordinācijas centrā pieteikumu par līdzfinansējuma no valsts budžeta sešu miljonu eiro apmērā piešķiršanu 2018.gadā un turpmākajiem gadiem prioritārā pasākuma – jauna īres dzīvojamā fonda attīstība – nodrošināšanai.

Ašeradens: Pilotprojekts varētu kalpot kā modelis turpmākai bēgļu integrācijai

Pilotprojekts ar mājokļa nodrošināšanu divām bēgļu ģimenēm varētu kalpot kā modelis turpmākai bēgļu integrācijai, pirmdien pēc Ministru kabineta komitejas sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība).

Viņš norādīja, ka Latvija bēgļu jautājuma risināšanā “īsti labi netiek uz priekšu”, turklāt Latvija nepilda saistības attiecībā uz bēgļu integrāciju Latvijā. “Bieži vien tiek minēts, ka nav risinājuma mājokļa programmai, jo bēgļiem piešķirtie resursi pietiek, lai apmierinātu minimālās sociālās vajadzības. Tomēr ar šiem resursiem nepietiek, lai bēgļi varētu īrēt dzīvokli,” skaidroja ekonomikas ministrs.

Ekonomikas ministrija (EM) analizēja vairākas iespējas jautājuma risināšanā un ministrija izvēlējās sākt pilotprojektu, kas paredz divām bēgļu ģimenēm piešķirt katrai pa 2400 eiro, lai pusgadu finansētu dzīvokļa īri, kas ļautu bēgļiem iekārtoties un atrast darbu.

“Pašvaldības pauda bažas par to, vai pusgads būs pietiekams laiks, lai bēgļi integrētos un atrastu darbu, bet patlaban valdība uzskata, ka risinājums varētu būt minētais pilotprojekts. Ja tas būs veiksmīgs, tad pilotprojekts varētu kalpot kā pamats arī turpmākai bēgļu integrācijas problēmas risināšanai,” atzina Ašeradens.

Ministrs arī norādīja, ka pašvaldību iesaiste minētā jautājuma risināšanā ir svarīga, tomēr ne kritiski svarīga, jo programma paredz subsidēt īri divām ģimenēm, kas slēgs īres līgumus uz komerciāliem nosacījumiem, nevis slēgs īres līgumus par sociālo dzīvokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kāpēc bēgļiem neliek strādāt? Pašlaik laukos vajadzīgi dārza ogu vācēji.Valodas zināšanas tur nemaz nav nepieciešamas. Aizvediet uz laukiem, lai nopelna sev pārtiku, kā to dara Latvijas iezemieši. Laikam ciemiņiem nedrīkst uzspiest darbu, vajag atpūsties Uz priekšu valdība, lai savējie dodas prom!

 2. Lūdzu, maksājiet bēgļiem! Tikai līdzsvaram arī divām LATVIEŠU ģimenēm, jaunām, ar bērniem. Te ir LATVIJA, kur neviena tautība nav tā diskriminēta kā LATVIEŠI. Par tiem pat pieminēt nedrīkst. Kad vējonis reiz klusi ieminējās, ka te esot latviešu valsts, kā viņu skaļi un briesmīgi norēja.

 3. Es tā skatos, ka varas vīriem jūk jēdzieni “integrācija” un “labklājība”. Pateikšu saviem vārdiem – lai bēgļi varētu iekļauties Latvijas sabiedrībā, viņiem vajag dzīvot labākās dzīves vietās. Respektīvi integrācija tiek noreducēta līdz labklājībai. Jo vairāk dosim naudu bēgļiem, jo viņi labāk integrēšoties. Tāds ir domu gājiens. Skaidrs, ka šāds mehānisms provocē bēgļos pārliecību, ka viņiem kaut kas pienākas tikai tāpēc, ka viņi šeit ir. Viņiem teikt laupīta vēlme darīt pašiem, bet tiek attīstīta tieksme pieprasīt. Un tas ir kaut kas tieši pretējs integrācijas jēdzienam. Varas vīri apzināti dara integrāciju kavējošas lietas.

 4. Stipri par maz. Pietiks vien vienistabas dzīvokļa īrei.
  Es pat melnos nemaz neņemtu.

 5. Saakas padoijas ,laiki-2
  Visu tik iebrauceejiem, jo vinjiem tachu nav kur dziivot, betko maksaat paarceelajam ta bija.
  Paarbaudiet vispirms vinju banku kontus uin tad plaatieties ra savu paliidziibu.
  iPhone in formas lupatas ta gandriiz vai visiem…
  NELAIT TE SAVU COMMUNITY SHIEM IEDIBINAAT!
  Pats galvenais tas patlaban pie shiem Brjuseljiu eurokratu pieliideejiem…
  ja ta agrib sytraadaat – tukshi lauki in visiem darbarrokas vajag. lai tachu
  iet dziivo un straadaa nevis par 400 meenesii iiree Riigaa jebshu…. Juurmalaa?
  🙁

 6. “Projekta laikā šīm ģimenēm jāspēj integrēties un sevi uzturēt…”
  Gribēt redzēt kā viņas šai laikā paspēs i sevi uzturēt i ts. integrēties…

 7. Kapec man neapmaka īri,es šai valstij maksāju nodokļus,bet beģli kaut kapeicinu Lv budžeta ir iemaksajuši!

 8. Tad jau lai bēgļi maksā arī nodokļus un uztur savus labvēļus. Kamdēļ tas jādara nicināmajiem nodokļu maksātājiem.

 9. 370500 : 401=923,94 : 6=153,99 eiro mēnesī, tas vēl būtu saprotams, bet 2400 : 6=400 eiro mēnesī Irei, vai tas nebūtu tā kā drusku par daudz?????? Un te vēl runā (lai nepieļautu Latvijas iedzīvotāju diskriminējošus risinājumus dzīvokļu jautājumu risināšanā) kur vēl trakāk var diskriminēt Latvijas iedzīvotājus? Gribētu redzēt to bēgli kurš meklēs darbu, ja viņam maksā 400 eiro ne par ko. Un nevajag stāstīt, ka viņš to naudu nedabūs (būs jāuzrāda īres līgumi par šo summu) – uzrādīs un naudu kabatā iebāzīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+