×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Dobelē norisināsies trešais sniegavīru saiets

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien, 1.decembrī, plkst.16 vēsturiskajā Tirgus laukumā atklās trešo Dobeles sniegavīru saietu un novada lielo Ziemassvētku egli, aģentūru LETA informēja Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Liepa.

Sniegavīru saieta atklāšanas dienā Tirgus laukumā no plkst.12 līdz 17 darbosies Ziemassvētku tirdziņš. No plkst.16 “Pasaku nama” radošā grupa rūpēsies par jautrām rotaļām un atrakcijām. Bērnus un viņu vecākus apciemot ieradīsies Ziemassvētku vecītis.

Tradicionāli sniegavīri būs izgatavoti pēc Dobeles novada pašvaldības iniciatīvas sadarbībā ar Dobeles uzņēmumiem SIA “Tenax” un SIA “Baltic Candles Ltd”, no kuru ražotajiem materiāliem tie darināti.

Liepa skaidroja, ka jau pazīstamiem un iemīļotiem tēliem šogad būs piepulcējušies jauni, kas ir vēl raženāki – piecus metrus augsti. Viņu vidū – karaļpāris, bruņinieks, tēlnieks, dzejnieks, gleznotājs un citi – kopā ap 40 sniegavīru.

Sniegavīrus veidojuši mākslinieki Agnese Rudzīte-Kirillova, Inta un Jānis Bergi un vācu tēlnieks Markus Murovskis. Radošo komandu organizēja un tapšanas brīnumu uzraudzīja pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.

Sniegavīrs ir spilgtākais un atpazīstamākais ziemas prieku tēls. Tā šķelmīgais ogļu melnais smaids zem burkāna (parafīna) snīpja vēsta par to, cik draiska, jautra, koša un neaizmirstama spēj būt ziema. Tādēļ Dobeles novada iedzīvotāji un viesi aicināti saudzēt radīto brīnumu, pauda Liepa.

Sniegavīri priecēs mazus un lielus dobelniekus un viesus visas ziemas garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+