×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis sola minimālās algas palielinājumu no 2014.gada

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis sola minimālo algu Latvijā palielināt no nākamā gada, valdības vadītājs apliecināja Latvijas Radio, atbildot uz kāda iedzīvotāja uzdotu jautājumu.

Minimālās algas mazo apmēru aktualizējis tiesībsargs Juris Jansons, draudot pat vērsties Satversmes tiesā, ja Latvijā arī turpmāk netiks pārskatīts minimālās algas apmērs un tā būs noteikta tikpat zemā apmērā ‒ 200 latu. Jansons uzskata, ka, viņaprāt, Latvijai ir jāratificē pārskatītā Eiropas sociālā harta, iekļaujot punktu arī par sociālā taisnīguma nodrošināšanu, un minimālajai algai jābūt 303 latu apmērā.  

“Mēs skaidri esam indicējuši, ka no 2014.gada mums ir jāatgriežas pie ikgadējas minimālās algas paaugstināšanas. Te gan jāatzīst, ka pat krīzes laikā minimālo algu palielinājām no 180 līdz 200 latiem, un turpmākos gados mēs to palielināsim tālāk,” sacīja premjers.

Vienlaicīgi Dombrovskis atzina, ka ir jāseko līdz tam, kā minimālās darba algas palielināšana ietekmē darbavietu radīšanu un cik lielas minimālās algas ir kaimiņvalstīs. Pašreiz jāteic, ka šī minimālā alga ir vairāk vai mazāk tādā līmenī, kāds tas ir pārējās Baltijas valstīs.

“Šeit mēs nevaram vienkārši atrauties un aizskriet pa priekšu, tad mēs zaudējam konkurētspēju. Ar minimālās algas palielināšanu ir jāvirzās kopā ar pārējām Baltijas valstīm,” uzsvēra valdības vadītājs.

Labklājības ministrija (LM) iepriekš norādījusi, ka pavasarī nāks klajā ar savu piedāvājumu minimālās algas apmēram Latvijā nākamgad.

“Šogad tā būs ļoti interesanta diskusija, mēs tai rūpīgi gatavojamies, jo arodbiedrības, vismaz neoficiāli, jau ir darījušas zināmu, ka tām ir pamats uzskatīt, ka darba devēji neatdod darbiniekiem pietiekamu daļu no nopelnītā. Mēs gatavojamies, lai saprastu, cik tad būtu godīga darba samaksa un vai darbinieki objektīvi nesaņem par maz un viņu produktivitāte ir augstāka,” iepriekš pavēstīja LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”) savukārt tiesībsarga minēto palielinājumu par simts latiem nodēvēja par utopisku. “Solis simts latu gadā ir vai nu apzināti maldinoši nosaukts, vai vienkārsi utopisks,” žurnālistiem pirmdien sacīja Viņķele.

Pēc viņas teiktā, LM sadarbībā ar Finanšu ministriju pašlaik strādā pie diferencēta ar nodokļiem neapliekamā minimuma piedāvājuma, kam jābūt gatavam martā. Ja tiekot sasniegts mērķis ‒ vairāk naudas zemāk atalgoto strādājošo cilvēku makos, tad izvēle būs tieši neapliekamā minimumam diferencēšana, nevis minimālās algas celšana, paskaidroja Viņķele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+