×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis turpināšot cīnīties pret nabadzību

Foto - LETAFoto - LETA

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) par savas trešās vadītās valdības padarītajiem darbiem min nozīmīgus lēmumus valsts tautsaimniecības attīstības, demogrāfijas un nodarbinātības veicināšanā un Latvijas reputācijas uzlabošanu starptautiskajos tirgos.

Bet nākotnē viņš ir apņēmies turpināt darbu pie nabadzības mazināšanas valstī, tautas ataudzes veicināšanas, nodarbinātības rādītāju uzlabošanas un nodokļu sloga mazināšanas, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Padarīto darbu sarakstā premjers ierindo algu paaugstināšanu pedagogiem, ieviešot jaunu diferencēšanas sistēmu, Saeimā ratificēto Fiskālās disciplīnas līgumu, kā arī Nacionālā attīstības plāna (NAP) 2014.-2020.gadam izstrādi.

“Nacionālais attīstības plāns ir kā ceļa karte uz Latviju, kādā vēlamies dzīvot pēc septiņiem gadiem, izvirzot konkrētus mērķus un paredzot instrumentus to sasniegšanai, tai pašā laikā koncentrējoties uz valsts kopējo attīstību,” norāda premjers.

Tāpat premjers uzsver, ka gada laikā ir pieņemti vairāki būtiski lēmumi demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, kā arī īstenoti pasākumi sabiedrības saliedētības veicināšanai, skaidrojot iedzīvotājiem valsts uzbūves pamatus, vēsturi un nacionālās vērtības. Pie paveiktajiem darbiem valdības vadītājs arī min sabiedrisko mediju vienotā ziņu portāla izveidi, atbalstu latviešu kultūras un izglītības pieejamībai latviešiem ārvalstīs.

Gada laikā ieviestas arī “nulles deklarācijas”, izveidots uzņēmumu “baltais saraksts”, Saeimā ieviesta atklātā balsošana, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā apstiprināts Jaroslavs Streļčenoks.

Savukārt kā būtiskākos uzdevumus turpmāk premjerministrs nosauc labklājības pieauguma veicināšanu, valsts interesēm atbilstoša Eiropas Savienības daudzgadu budžeta 2014.-2020.gadam pieņemšanu. Tāpat paralēli ir jāveic sagatavošanās darbi, lai Latvija varētu pievienoties eirozonai un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Svarīgs arī ir sagatavošanās darbs Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā 2015.gadā. “Tāpat jāturpina darbs pie nabadzības mazināšanas, jāsamazina darbaspēka nodokļu slogs, jāuzlabo nodarbinātības rādītāji un jāveicina Latvijas tautas ataudze,” uzskaita Dombrovskis.

Jau ziņots, ka rīt, 25.oktobrī, aprit gads, kopš Valdis Dombrovskis vada trešo valdību pēc kārtas. Viņš ir pirmais premjers, kurš trīs reizes pēc kārtas vadījis Ministru kabinetu. Dombrovskis valdību vada kopš 2009.gada 12.marta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+