Latvijā
Politika

Dos naudu priekšvēlēšanu diskusijām komercmedijos 16

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšlikumu par papildu 145 000 eiro piešķiršanu Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

“Ir svarīgi, lai iedzīvotāji priekšvēlēšanu diskusijām un debatēm varētu sekot līdzi ne tikai sabiedriskajos, bet arī komercmedijos, savukārt politiskajiem spēkiem priekšvēlēšanu raidījumos būtu visiem vienādas tiesības uzrunāt savus vēlētājus,” lēmumu pamatoja komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņa”). Priekšlikumu iesniegs Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kas atbildīga par valsts budžeta projekta izskatīšanu Saeimā. Kā finansējuma avots plānoti līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Sākotnēji NEPLP prasīja piešķirt 215 000 eiro Saeimas priekšvēlēšanu debatēm komerctelevīzijām. Saeimas Budžeta komisijas deputāti iepriekš norādīja, ka būtu gatavi izvērtēt iespēju piešķirt finansējumu, ja NEPLP priekšlikums tiktu precizēts. Piemēram, deputāti bija skeptiski par iespēju piešķirt 70 000 eiro debatēm krievu valodā.

LA.lv