×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

DP: Soda noteikšana par Georga lentītes demonstrēšanu ir rūpīgi jāizvērtē (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Soda noteikšana par Georga lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā ir rūpīgi jāizvērtē un tam ir jābūt samērīgam ar apdraudējumu, ko rada šāda simbola izmantošana, uzskata Drošības policija.

Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosinājis likumā noteikt naudas sodu par Georga lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā, kā arī par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Georga lentīti. Sods paredzēts arī par Satversmē nosodīto totalitāro režīmu citu simbolu izmantošanu.

DP aģentūrai LETA skaidroja, ka tās vērtējumā šādu lentīšu lietošana publiskos pasākumos nav atbalstāma, jo saistībā ar Ukrainas konfliktu tā ir ieguvusi negatīvu simbolisku nozīmi un lielai sabiedrības daļai asociējas ar Krievijas agresīvo rīcību pret Ukrainu, nevis ar šīs lentītes vēsturisko nozīmi.

Attiecīgi šajā ģeopolitiskajā situācijā Georga lentītes publiska izmantošana sabiedrībā var tikt uztverta kā atbalsts militārā spēka izmantošanai savu politisko mērķu sasniegšanai citās valstīs, līdz ar to var veicināt spriedzi sabiedrībā, nevis Latvijas iedzīvotāju saliedētību.

Jebkurš simbolu aizliegums demokrātiskā sabiedrībā ir rūpīgi jāizvērtē un tam ir jābūt samērīgam ar apdraudējumu, ko rada šī simbola izmantošana, uzsvēra DP.

Jau ziņots, ka Spolītis rosinājis noteikt naudas sodu līdz 350 eiro par bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņu vai simbolikas (arī stilizētā veidā), tostarp nacionālsociālistiskas svastikas, “Schutzstaffel” zīmju, sirpja un āmura, vai arī Georga lentītes demonstrēšanu sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu norises vietās.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, deputāts rosina noteikt naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Tāpat deputāts rosinājis paredzēt līdz 350 eiro lielu naudas sodu par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem – bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboni vai simboliku (arī stilizētā veidā), tostarp nacionālsociālistisko svastiku, “Schutzstaffel” zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georga lentīti.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, Spolītis rosinājis uzlikt naudas sodu no 350 līdz 750 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. 4.maijā jāpiestiprina pie L(PS)R karoga ! 8-D

  2. iemācies pareizrakstibu,patriot.Kuru palīgskolu esi beidzis?

  3. Varbūt Saeima pati turpmāk dalīs georga lentītes rūpīgi izvērtējot katru gaddījumuar DP palīdzību?

  4. Jura lentītes nēsāšana liecina par analfabētismu vairāku iemeslu dēļ. Tupums ir jāapsmej nevis jāsoda.

  5. Ir jasoda,riebjas ka deputāti un visi pārējie augstāk sēdošie baidās.šīs NAV latviešu lentītes.esam zem krievu tupeles ko viņš teiks to mēs daram.pēc gadiem aizlieks mums vēl 18 novembri svinēt krastmalaā.

Draugiem Facebook Twitter Google+