×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Druviete uzdod izvērtēt Vešņakova dāvināto grāmatu atbilstību izglītības standartam (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam un Valsts Izglītības un satura centram (VISC) atbilstoši savai kompetencei veikt pārbaudi par Krievijas Federācijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova Rēzeknes 2.vidusskolai dāvināto grāmatu atbilstību izglītības standartam, informē ministrijā.

Lai novērtētu šo materiālu atbilstību izglītības standartam, VISC izvērtēs un sniegs atzinumu par šo grāmatu izmantošanu izglītības un audzināšanas procesā. Ja VISC konstatēs neatbilstību normatīvajos aktos noteiktajam, grāmatas skolā nedrīkstēs atrasties, un tās nedrīkstēs izmantot izglītības procesā.

1.septembrī televīzijas raidījums “TV3 ziņas” atspoguļoja sižetu, kurā Krievijas Federācijas vēstnieks Vešņakovs 1.septembrī viesojās Rēzeknes 2.vidusskolā un uzdāvināja skolai krievu vēsturiskās prozas rakstnieka Valentīna Pikuļa izdevumus par 2.Pasaules karu un tā varoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai kāds ir testējis kāda ir bērniem šodien atmiņa? Pārbaudiet to un jūs būsiet šokā. Es savos 56 gados varu iegaumēt dzejas pantus piecas reizes ātrāk, nekā mūsdienu vidējo klašu skolēni. Pie kam tā tendence aizvien pasliktinās. Šeit ir jāmeklē citi iemesli, neviens Latvijā nekontrolē elektromagnētisko lauku ļaunprātīgu izmantošanu. Es kā cilvēks, kurš šo problēmu diendienā esmu pētījis 8 gadus varu apgalvot, ka Latvijā notiek masveida bērnu apzināta mērķtiecīga debilizācija, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas. Man Latvijas Drošības policija atsūtīja atbildi, ka viņu rīcībā neesot nekādas aparatūras elektromagnētisko lauku noteikšanai. Vai kāds spēj iedomāties lielākus melus. Jāprasa tikai kāpēc tiek melots?

  2. .., прости господи. Школе подарили собрание сочинений писателя, который жил и работал в Латвии (в Елгаве!), между прочим. Это художественная литература, а не учебники по истории! Она, что Пикуля не читала ни разу!? А выдаёт себя за образованную.

  3. Ja rīt Miers&Bērziņprezidents saņems notu no Krievjas par nepieciešamību šeit ievest Krievijas karaspēku…. Tad šo notu nosūtīs izvērtēšanai? Vai arī Bērziņpaps vienpersonīgi tur … rūpīgi… bēē…vēl… bebebe .. izsvērs.. be… tur jau… no.. visām.. tām pusēm…. te…

  4. Vai mēs nedzīvojam absurda karaļvalstī. Fašistiskas okupantu valsts vēstsnieks dāvina neatkarīgās Latvijas valsts skolai MĀCĪBU grāmatu un neatkarīgās Latvijas valsts Ministre to dod izvērtēšanai. Nu un ja izrādīsies, ka atbilst visiem likumiem un miljons+vienam nolikumam? – Tad mūsu bērni sāks mācīties pēc fašistiskās Krievijas mācību grāmatām??

  5. Malacis Druviete! Nepieļaut dāvinātās grāmatas ar sagrozītiem vēstures faktiem,PSRS slavināšanu skolās. Atbalstu.

  6. Druvietes k-dze vienmēr ir rūpējusies par valstiskām vērtībām, bet šoreiz var gadīties ka vilks aitās. Kāpēc vispār vajadzēja pieļaut tādas dāvināšanas? Kas būtu, ja kāds no Latvijas sadomātu dāvināt skolām krievijā…

Draugiem Facebook Twitter Google+