Laukos
Politika

Dūklavs: Medības nav izklaide, bet vides apsaimniekošanas veids0

Foto; LETA, Ivars Soikāns

Mūsdienīgā sabiedrībā medības vairs nav izklaide, bet viens no vides apsaimniekošanas un daudzu savvaļas dzīvnieku sugu populāciju apsaimniekošanas un regulēšanas instrumentiem, šodien konferencē “Medības 2018″ teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“Ar medību palīdzību tiek regulētas medījamo dzīvnieku populācijas, veicināta ekoloģiskā stabilitāte un bioloģiskā daudzveidība. Medību saimniecība var efektīvi darboties tikai tad, ja tiek ievērotas vides un saimnieciskās intereses,” teica Dūklavs.

Viņš arī akcentēja, ka medniekiem ir jāapzinās savs pienākums, loma dabā un sabiedrībā, kā arī jābūt pietiekami kvalificētiem un izglītotiem.

Savukārt Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks izteica cerību, ka šāda konference arī turpmāk būs lieliska tradīcija. “Smēlos jaunas vērtīgas atziņas, ir viela pārdomām, ir par ko pakonsultēties ar kolēģiem un padomāt par risinājumiem. Viens no šīs konferences kopsaucējiem – mednieku ētikas kodekss. Pie šī jautājuma strādājam gan mēs, Latvijas Mednieku asociācija, gan kolēģi Latvijas Mednieku savienībā. Kad sāks parādīties pirmie rezultāti, liksim idejas kopā. Tāpat piesaistīsim Valsts meža dienestu, uzņēmumu “Latvijas Valsts meži” un pārējās ieinteresētās puses, lai mednieku goda kodekss būtu pilnvērtīgs,” teica Barviks.

Saskaņā ar ZM datiem, patlaban Latvijā ir aptuveni 23 500 mednieku, 1550 medību kolektīvu un ap 2500 medību iecirkņu.

Kā ziņots, šodien Rīgā, AS “Latvijas valsts meži” telpās Vaiņodes ielā 1 notiek konference “Medības 2018”, kuras laikā debatēs par medību lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, medību resursu administrēšanu, mednieku kvalifikācijas un ētikas prasībām un citām aktualitātēm.

Konferenci rīko zvērinātu advokātu birojs “BDO Law” un finanšu konsultāciju birojs “BDO Latvia” sadarbībā ar medību nozares organizācijām.

LA.lv