×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Dzejas vakarā sastapsies latviešu un lietuviešu dzejnieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai pārāk ātri neaizmirstos Dzejas dienas, sestdien, 8. novembrī plkst. 19 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” notiks lietuviešu dzejas vakars, portālam LA.lv pastāstīja festivāla “Dzejas dienas” koordinatore Laura Leimane.

To varētu saukt arī par latviešu un lietuviešu dzejnieku draudzības vakaru, kurā tiks lasīti gan dzejoļu oriģināli, gan to tulkojumi abās valodās, norāda Leimane.

Vakara iniciatore ir lietuviešu dzejniece Ilze Butkute, kuru bija iespēja dažādos lasījumos iepazīt jau šī gada Dzejas dienās. Kopā ar viņu lietuviešu dzeju pārstāvēs Benedikts Januševičs, Jurgita Jasponīte, Aušra Kaziliūnaite un Ramūne Brundzaite. Latviešu pusē – Ivars Šteinbergs, atdzejojumus lasīs Jānis Elsbergs un Indra Brūvere-Daruliene. Pasākumā tiks lasīti arī Arvja Vigula dzejoļi un to atdzejojumi, lai arī autors pats pasākumā nepiedalīsies.

Ideja par šādu sarīkojumu Ilzei Butkutei radusies tieši pēc dalības Dzejas dienās: “Šogad piedalījos Dzejas dienās – pievienojos brīnišķīgai dzejas tulkošanas darbnīcai un lasīju savu dzeju. Un, godīgi sakot, Dzejas dienas mani ļoti pārsteidza. Redziet, Lietuvā dzejas festivāli nav īpaši populāri to cilvēku vidū, kuri paši dzeju nelasa. Es nespēju noticēt, kad Rīgā ieraudzīju pārpildītās pasākumu norises vietas! Vietas pārpildītas KULTŪRAS dēļ. Tas ir lieliski. Un ko tādu reti var redzēt Lietuvā,” skaidro dzejniece.

Pasākuma rīkotāji labprāt atbildēs uz klātesošo jautājumiem, diskutēs un vakara noslēgumā dalīsies iespaidos pie kūpošām tējas tasēm, papildināja Leimane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+