Apbrīno

Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātāja no Ņujorkas Sirila Emē 16

Publicitātes foto

29. aprīlī pirmo reizi Latvijā Pasaules tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātāja no Ņujorkas Sirila Emē ar grupu.

“Satriecoši radoša… ar izcilu skanējumu, svaigām idejām un nevainojamu ritmu, viņa godā tradīciju, neieslīgstot pagātnes valgos.” /The Wall Street Journal/

Sirila Emē (Cyrille Aimée) ir franču−dominikāņu izcelsmes dziedātāja, kura lielāko daļu savas dzīves ir pavadījusi Francijā, bet kopš 2010. gada plūc laurus džeza mekā – Ņujorkā. Koncertos Emē pavada divi ģitārspēles brīnumbērni Adriēns Moiņjārs un Maikls Valeanu, kā arī Austrālijas ritma instrumentālisti – basists Sems Enings un bundzinieks Radžs Džajavīra, kuru muzicēšana ir tik ļoti cieši savijusies, ka, šķiet, visas skaņas rada viena persona. Emē šim skanējumam pievieno domīguma pilnas nianses papildus savam ierastajam dedzīgumam, tādējādi paverot skatu uz rūgtensaldu dziļumu, kas klausītājus nemanāmi ievilina burvīgajā fantāziju pasaulē.

“Emē ir atklāsme” /The New York Times/

Savu bērnību Sirila Emē aizvadīja Samuā pie Sēnas, kur, ziņkāres dzīta, mēdza izlavīties pa guļamistabas logu, lai aizietu uz tuvējo čigānu apmetni, kas bija pārpildīta ar ikgadējā Džango Reinharta festivāla apmeklētājiem. Drīz vien viņa iemīlēja čigānu mūziku un dzīvesstilu, tāpēc turpmākajos gados kopā ar saviem draugiem melomāniem ceļoja pa Eiropu, dziedādama uz ielām. Klejojumu gaitās viņa nonāca Montrē Džeza festivālā, kur 2007. gadā dziedātāju konkursā ieguva pirmo vietu un finansējumu pašas izdotajam albumam.

Izdzirdējusi, ka Francijas televīzija ir izsludinājusi ASV jauno izpildītāju šova „Amerikāņu elks” franču versijas dalībnieku atlasi, Emē pieteicās un iekļuva finālā. Tomēr, uzzinot, ka viņa nevarēs dziedāt brīvi izvēlētas dziesmas, čigānietes asinis sāka kūsāt, un jaunā dziedātāja klaji novērsās no konkursa.
Drīz pēc šī notikuma Sirila pārvācās uz ASV, kur 2010. gadā iekļuva leģendārā Teloniusa Monka Starptautiskā džeza vokālistu konkursa finālā, un 2012. gadā Emē jau plūca laurus Sāras Vonas Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā.

Emē talants nepalika nepamanīts arī Stīvena Zondhaima ausīm, kurš viņu izvēlējās dalībai Encores Special Presentation mūziklu programmā, lai 2013. gada novembrī uzstātos kopā ar Bernadeti Pītersu Ņujorkas izpildītājmākslas Mekā “City Center”.

2014. gada augustā laikraksts “The New York Times” Emē pirmo, ierakstu studijā tapušo albumu “It’s a Good Day” novērtēja kā “drosmīgu uznācienu, kas ir pasniegts ar smaidu”. Ar savu otro albumu “Let’s Get Lost”, kas ir ierakstīts studijā “Mack Avenue Records”, spilgtā dziedātāja jau kļuva par atzītu džeza dziedātāju. Tas izceļ spilgtās dziedātājas daudzšķautņaino personību. Pēc iespaidīgiem priekšnesumiem divu gadu laikā visā pasaulē, iepazīstinot klausītājus ar albuma “It’s A Good Day” repertuāru, Emē atminas savu muzikālo un personīgo izaugsmi, stāstot par jaunu, tikko dzimušu mīlu, kas nu ir sasniegusi pilnbriedu.

Koncerts notiek ciklā Jūrmala Jazz, kura ietvaros Dzintaru koncertzāle piedāvā klausītājiem baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.LA.lv