Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
23. jūnijs, 2014
Drukāt

Dzīve kā dāvana. Maigumā. Diānas Zandes ieteikumi jūnija sajūtai (3)

Attēlam ir ilustratīva nozīmeAttēlam ir ilustratīva nozīme

Lauki kā brīvdienu sala

Par jūnija sajūtām – psiholoģe un psihoterapeite Diāna Zande.

Ikdiena ar lutināšanu nesteidzas – vajag daudz enerģijas, lai nepagurtu. Tās tīrākais avots – daba, kas savā devīgumā visdāsnākā, kad pilnbriedā. Jūnijs ir maigs un smaržīgs. Tā elpai tūkstošiem nianšu, kas sajūk, pārklājas un mijas: jasmīnu aromāts, zemenīšu ziedi, naktsvijoļu reibinošā dvaša un smalkām orhidejām līdzīgās dzegužasaras. Fonā dzegužu kūkošana. Līdz pat Jāņiem, kad bez maizes riciņas un santīma kabatā no mājas labāk neiziet! Man lauki ir nevis pastāvīgās dzīvošanas vieta, bet gan brīvdienu sala. Tāda kā mežoņu romantika, jo kārtīgas mājas joprojām nav – tiklīdz iespējams, guļam teltī. Kamēr naktis aukstas, iemiegot parasti mazliet salst deguns. Toties to kņudina pujeņu smarža. Pujenes jeb peonijas – manas mīļākās puķes. Parādās maza pogaļiņa. Gaidi, gaidi, līdz tā uzsprāgst, un tad jāstumj iekšā deguns un jāošņā. Tik patīkami izsmaržot vēl tikai murrājošu kaķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lauki ir vieta, kur jādzīvo. Tad radīsies jūnijam raksturīgais – gan siena smarža, kas ir ne tikai skaista, bet veselīga dzīvesveida pazīme. peoniju laikā deguns nesalst pat teltī guļot. Nav jāguļ teltī, jāguļ pašgatavotā siena zārdā. Un jūnijam ir vēl simtiem citu smaržu un veselību, mundruma avotu. Tie ir puķu ravēšana, kāršu pupu atsiešana pret debesīm, lielo pīpeņu balstīšana, zaļo varžu vērošana, putnu, neskaitāmu balsu, klausīšanās un dzegužpuķes aizsargājamas kā aizsargājama mūsu sabiedrība no pārmēru pilsētnieciskas jūsmas. Daba ir jāmīl un jādara viss, lai nekļūtu par vienas dienas saimniekiem laukos. Līdzsvars ir dabā, ne tikai izteiktajos vārdos. Latvijas lauki gaida savus cilvēkus atpakaļ, lai tajos audzētu zemenes, avenes, tomātus, gurķus, sīpolus, ķiplokus. Lai mēs visi būtu veseli un laimīgi ne tikai izraujoties no pilsētas dzīves, bet dzīvotu harmonijā ar dabu – visgudrāko sistēmu uz zemes. Un jānopļauj nezāles, lai tās nevairotos ap telšu pilsētiņām un atpūtas vietām, protams.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+