×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Džodžo Maijera ritma paraugstunda bigbendam


Dzodzo_Maijers_33

27. aprīlī Rīgas Kongresu namā festivāla “Rīgas ritmi” kulminācijā pirmoreiz kopā ar Latvijas Radio bigbendu (LRB) muzicēs šveiciešu bungu virtuozs Džodžo Maijers, kurš piedāvās īpašu programmu “Buddy Rich 25th Anniversary” – veltījumu pasaulslavenā bundzinieka Badija Riča atceres divdesmit piektajai gadadienai.


 

Džeza mūzikas pazinēji zina, ka Badijs Ričs (1917 – 1987) tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem bundziniekiem pasaulē. Viņš ir spēlējis kopā ar lielāko daļu pasaules džeza leģendu, tostarp arī Luiju Armstrongu un Ellu Ficdžeraldi. Koncerta rīkotāji ir pārliecināti, koncerts būs lielisks muzikāls gandarījums džeza mūzikas un B. Riča talanta cienītājiem, gan brīnišķīga iespēja dzirdēt pasaules džeza klasiku jaunās skaņās – lieliskā Džodžo Maijera sniegumā.

Māris Briežkalns, LRB vadītājs un festivāla “Rīgas ritmi” mākslinieciskais direktors priecājas, ka šī būs jau trešā reize, kad pērn atjaunotais Latvijas Radio bigbends muzicēs kopā ar pasaules mēroga zvaigzni.

“Orķestris var labāk augt, ja strādā ar tik augstas klases meistariem, kādi līdz šim bijuši gan Kurts Ellings, gan Roberta Gambarini. Reāli iestudējot šādu koncertprogrammu, mūziķi gūst pieredzi, ko nevar sniegt pat desmit konservatorijas.”

Pieredzējušais latviešu džeza bundzinieks arī piebilst: “Nepārspīlējot varu teikt – skatītāji piedzīvos priekšnesumu, ko sniegs viens no pasaulē virtuozākajiem bundziniekiem. Tieši viņš ir tas, kurš visai pasaulei atklāja Badija Riča unikālās spēles tehnikas noslēpumu – spēju spēlēt tikpat labi, virtuozi un tehniski kā bungu mašīnai vai sekvencerim, klāt pieliekot vēl savas personības faktoru.”

Džodžo Maijers ir īpašs, gan pateicoties viņa prasmi apvienot džezu, “drum ’n’ bass” un “jungle” žanrus, gan spējai pielāgot akustisko bungu spēles ritmus ieprogrammētai mūzikai. Pats Džodžo uzskata, ka B. Ričam veltītā programma ir liels profesionāls izaicinājums viņam kā mūziķim, jo būtiski ir ne tikai saglabāt savu muzikālo oriģinalitāti, bet arī sniegt klausītājiem B. Riča leģendāro mantojumu.

Savukārt M. Briežkalns uzsver, ka centrālā loma šajā koncertā ir tieši bigbendam – protams, kopā ar labāko bundzinieku, ko iespējams dabūt. “Priecājamies, ka kopā ar orķestri muzicēs arī lielisks trompetists no Zviedrijas – Lase Lindgrēns,” papildina Briežkalns. Džodžo Maijers atzīst, ka sadarbība ar bigbendiem ir ļoti sarežģīts un atbildīgs uzdevums, taču izaicinājums ir tik spēcīgs, ka tas arī ir bijis viens no noteicošajiem iemesliem piekrist dalībai šajā īpašajā programmā.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 27. IV 19.00.

Vieta – Rīgas Kongresu nams.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 10 – 20.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+