Kultūra
Māksla

Džordža Maikla mākslas kolekcijas izsolē iegūtos līdzekļus ziedos labdarībai0

F CAP/JOR ©JOR/Capital Pictures Foto: Nils Jorgensen/Capital Pictures / Scanpix / LETA

Londonā vēl līdz rītam turpinās dziedātāja Džordža Maikla (1963-2016) mākslas darbu kolekcijas izsole, ziņo “The Art Newspaper”.

20. gadsimta 80. un 90. gadu popmūzikas ikonas kolekcijā bija 60 mākslas darbi. Lielākā daļa no tiem jau pārdoti, kopējai ieņēmumu summai sasniedzot 12,3 miljoniem dolāru, kas ievērojami pārsniedz sākotnējās prognozes.

Šis ir pirmais publiskais notikums, kas saistīts ar Džordžu Maiklu kopš viņa nāves 2016. gada Ziemassvētkos. Dzīves laikā dziedātājs par savu mākslas kolekciju, gluži tāpat kā par saviem labdarības projektiem, klusēja.

Pēc viņa nāves izrādījās, ka viņš labdarībai ziedojis miljoniem dolāru, ieskaitot visas autoratlīdzība sno sava hita “Jeses to a Child” bērnu atbalsta dienestam “Childline”. Tādēļ ļoti atbilstoši, ka visi ieņēmumi no izsoles nonāks pie labdarības projektiem, kurus Džordžs Maikls atbalstīja dzīves laikā.

Kolekcijai pamati likti 20. gadsimta 90. gadu sākumā, taču vērtīgākie – Treisijas Eminas, Deimjena Hērsta, Sāras Lūkasas un Marka Kvinna – darbi iegādāti laikā starp 2006. un 2009. gadu.

LA.lv