×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Džordžs Lūkass atvainojas par “Disney” pielīdzināšanu vergturiem

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu režisors Džordžs Lūkass atvainojies par kinostudijas “Disney” salīdzināšu ar “baltajiem vergturiem”.

2012. gadā kinostudija “Disney” par 4,05 miljardiem ASV dolāru (3,7 miljoniem eiro) pārpirka Lūkasa studiju “Lucasfilm” un līdz ar to arī tiesības uz “Star Wars” (“Zvaigžņu kari”) franšīzi, ko režisors raksturoja kā sāpīgu šķiršanos.

Decembrī Lūkass intervijā ar amerikāņu televīzijas personību Čārliju Rozu sacīja, ka esot “pārdevis savus bērnus baltajiem vergturiem”.

Ceturtdien viņš atvainojās par saviem izteikumiem, jo esot “nepareizi izteicies un izmantojis ļoti neadekvātu analoģiju”. Viņš piebilda, ka ļoti cienot kinostudiju “Disney”.

“Es sadarbojos ar “Disney” jau 40 gadus un izvēlējos studiju par “Star Wars” aizbildņiem, jo ļoti cienu kompāniju un Boba Aigera vadību,” norāda 71 gadu vecais Lūkass.

“Es reti izdodu paziņojumu ar mērķi paskaidrot savas sajūtas,” viņš atzīst. “Taču man ir ļoti svarīgi darīt zināmu, ka priecājos, ka franšīze tagad ir “Disney” rokās un tiek ļoti interesanti virzīta kino, televīzijas un atrakciju parku pasaulē. Vairāk par visu mani pārsteiguši jaunās filmas spožie panākumi un rekordi.”

Pirmajos Ziemassvētkos demonstrētajā televīzijas intervijā runāja par to, ka viņam vairs neesot kontroles pār paša radīto filmu sēriju.

Kā jau ziņots, “Star Wars: The Force Awakens” (“Zvaigžņu kari: Spēks mostas”) ir sestā pelnošākā filma kino vēsturē. Līdz šim filmas kopējie kases ieņēmumi ir apmēram 1,5 miljardi dolāru (1,4 miljardi eiro). Domājams, ka tuvākajās dienās kinolente apsteigs “Fast&Furious 7” (“Ātrs un bez žēlastības 7”) un “The Avengers” (“Atriebēji”), kļūstot par ceturto ienesīgāko filmu kino vēsturē.

Eksperti paredz, ka “Star Wars: The Force Awakens” globālie kases ieņēmumi būtiski palielināsies pēc iznākšanas Ķīnā, kas ir pasaules otrais lielākais kino tirgus pēc ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+