×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Džūljenu Asanžu aicina demonstrēt tērpus Londonas modes nedēļā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Tīmekļa medija “Wikileaks” dibinātājam Džūljenam Asanžam piedāvāts iejusties modeļa ādā britu dizainera Bena Vestvuda modes skatē Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Modes mākslinieks, kurš agrāk darbojās kā erotiskais fotogrāfs, ir slavenās britu dizaineres Vivjenas Vestvudas dēls. Viņš vēlas, lai “izskatīgais” Asanžs septembrī ar vēl sešiem modeļiem Londonas modes nedēļā demonstrētu viņa tērpus.

“Džūljens ir labi pazīstams varonis,” sacīja Vestvuds. “Viņš daudz paveicis, lai mainītu sabiedrības viedokli.”

“Pateicoties “WikiLeaks”, cilvēki varēja salīdzināt faktus ar oficiāli tiražēto versiju,” teica modes mākslinieks. “Turklāt viņš ir izskatīgs vīrietis. Es ceru, ka viņš piekritīs kļūt par modeli.”

Arī Vivjena Vestvuda ir Asanža atbalstītāja. 2012. gadā, apciemojot viņu Ekvadoras vēstniecībā, dizainere valkāja T-kreklu ar saukli “I am Julian Assange” (“Es esmu Džūljens Asanžs”).

Asanžs kopš 2012. gada 17. jūlija dzīvo Ekvadoras vēstniecībā Londonā, šādi izvairoties no izdošanas Zviedrijai, kur likumsargi grib viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos divām zviedrietēm. Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.

2012. gada 16. augustā Ekvadora piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu, tomēr Lielbritānijas varasiestādes atsakās garantēt viņam tiesības netraucēti izceļot no valsts.

Kopš Asanžs mitinās Ekvadoras vēstniecībā, tur viesojušās vairākas slavenības, tostarp popdīva “Lady Gaga” un režisors Olivers Stouns.

2010. gadā “WikiLeaks” pārsteidza pasauli, publiskojot simtiem tūkstošus slepenu ASV dokumentu par karu Irākā un Afganistānā, kā arī lielu daudzumus diplomātisko vēstuļu, kas apkaunoja daudzas valdības visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+