×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

ECB samazina bāzes procentu likmi līdz rekordzemam līmenim

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Centrālā banka (ECB) samazinājusi bāzes procentu likmi no līdzšinējiem 0,50% līdz rekordzemajam 0,25% līmenim, vēsta ārvalstu mediji.

Ņemot vērā pēdējās prognozes par inflāciju un ekonomikas vājumu eirozonā, daudzi analītiķi lēsa, ka no ECB varētu sekot tālāki soļi situācijas uzlabošanai eirozonā. Taču tie tika gaidīti vēlāk, pārsteidzot ekspertus.

Gada inflācija eirozonā okrobrī samazinājās līdz 0,7%, un tas ir zemākais rādītājs kopš 2010.gada. Patēriņa cenas Grieķijā, kuru krīze eirozonā skāra vissmagāk, nav pieaugušas kopš jūlija. Daži ekonomisti satraukušies arī par deflāciju Spānijā.

“Izskatās, ka deflācijas risks ir pamudinājis ECB spert šo soli (..) Tas ir acīmredzams, ka ECB Mario Dragi vadībā ir kļuvusi daudz proaktīvāka, salīdzinot ar iepriekšējiem ECB vadītājiem,” raidorganizācijai BBC sacījis “ING” analītiķis Karstens Brzeskis.

ECB bāzes procentu likmi eirozonas ekonomikas stimulēšanai iepriekš samazināja maijā no 0,75% līdz 0,5%.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija (EK) nupat nāca klajā ar jaunākajām prognozēm par eirozonas ekonomikas izaugsmi. Komisija lēš, ka eirozonas ekonomika šogad samazināsies par 0,4%, kas atbilst iepriekšējām prognozēm.

Savukārt nākamā gada ekonomikas izaugsmes prognoze samazināta. Iepriekš EK lēsa, ka eirozonas ekonomika nākamgad pieaugs par 1,2%, bet nupat prognoze samazināta līdz 1,1%. 2015.gada eirozonas ekonomika varētu palielināties par 1,7%, par EK aplēsēm vēsta LETA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+