×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Edvīns Šnore: Latvijas integrācijas teātris jeb laiks izvilkt galvu no smiltīm (84)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Vācijas vēstniecības notiek partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" rīkotais pikets "Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu" un pie reizes pieprasītu "garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai".

Nesenais Krievijas iebrukums Ukrainā daudziem nāca kā zibens spēriens. Pasaulē tas izraisīja apjukumu, bet Latvijā – līdz tam nepieredzētas iekšpolitiskas pārvērtības. Burtiski pāris dienu laikā gandrīz visi latviešu politiķi ieņēma tādu nostāju pret Krieviju un “Saskaņas centru”, kāda līdz tam bija raksturīga, šķiet, tikai “Nacionālajai apvienībai”. Arī tie, kas savulaik apdāvināja Putinu ar sporta inventāru un teicās nesaprotam, kāpēc lielvalstu līderi nebrauc uz Sočiem, pēkšņi visu saprata un atzina, ka Kremļa politika attiecībā pret kaimiņvalstīm ir imperiālistiska, naidīga un agresīva.

Ja attiecībā uz Krieviju apskaidrība nupat ir nākusi, tad attiecībā uz “mūsu krievu cilvēkiem” daudziem tāda vēl ir priekšā. 20 gadus latvieši ir baroti ar mītiem par Latvijas iedzīvotāju lielo vienotību, par krievvalodīgo milzīgo atbalstu Latvijas neatkarībai atmodas laikā, par PSRS iebraucēju alkām integrēties latviskajā vidē utt. Latvijas valsts ir tērējusi miljonus, lai uz šo leģendu pamata veidotu saticīgu un funkcionējošu sabiedrību. Taču tā kā šie apgalvojumi ir balstīti uz meliem, cerētais rezultāts nav sasniegts. Vieni 250 000 “mūsu krievu cilvēku” aizgāja un nobalsoja par latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa likvidāciju. Un tas notika pēc 20 gadu intensīvas integrācijas. Un visi balsotāji bija Latvijas pilsoņi! Savukārt 300 000 nebalsojušo savu attieksmi pret šo valsti pauda jau ar sevis izvēlēto nepilsoņa statusu. Plus vēl ir Krievijas pilsoņi, kuru skaitu Latvijā Krievija nez’ kādēļ tur noslēpumā un visbeidzot Latvijā palikušie PSRS atvaļinātie virsnieki, kurus pilnā ekipējumā (pagaidām bez ieročiem) redzam ik gadu 9. maijā Rīgā.

“Mūsu krievu cilvēku” lielas daļas iespējamā nelojalitāte Latvijai līdz šim ir bijusi tabu tēma, gluži tāpat kā deokupācijas vai dekolonizācijas pieminēšana. Vērojot notikumus Krimā, ir skaidrs, ka pienācis pēdējais brīdis strausa politiku izbeigt un galvu no smiltīm izvilkt. Pretējā gadījumā Krimas murgs rīt var atkārtoties arī Latvijā. Neaizmirsīsim, ka Latvijas galvaspilsētā Rīgā krievvalodīgo īpatsvars ir gandrīz tāds pats kā Krimā un ka tieši krievvalodīgo aizstāvība bija galvenais Kremļa agresijas iegansts tur. Gan te, gan tur krievu ļaudis aktīvi pauž savu neapmierinātību ar latviskošanu/ukrainiskošanu. Turklāt tieši Latvijas krievu – “otrās šķiras pilsoņu” stāvoklis Krievijas medijos tiek attēlots, kā viskliedzošākais visā bijušajā PSRS.

Interesanti atzīmēt, ka šodien tik ierastā Latvijas krievvalodīgo gaušanās par apspiešanu, krievu valodas diskrimināciju utt. nebūt nav radusies kā sekas Latvijas realizētajai politikai šajās jomās. Tā radās kā reakcija uz pašu Latvijas neatkarības atjaunošanas faktu. 411 374 Latvijas iedzīvotāji 1991. gadā balsoja pret to. Nospiedošais vairums krievvalodīgo Latvijas neatkarību tolaik neatbalstīja. Viens otrs šodien ir ticis tam pāri, taču daudzi savu nostāju nav mainījuši un vēl ar vien ar aizdomām raugās uz šo “limitrofo” veidojumu. To spilgti parāda gan Latvijas krievu preses raksti, gan komentāri pie tiem, gan Latvijas krievu TV5, sevišķi skatītāju aptaujas rezultāti par Latvijas atjaunošanas “kļūdainumu”.

Integrācija Latvijā nav izdevusies. Un nevis tāpēc, ka būtu pieļautas kādas milzīgas kļūdas un ka, darot savādāk, viss būtu izdevies, nē. Vienkārši ir lietas, kuras nav iespējamas. Nav iespējams, piemēram, pārkrāsot Baltijas jūru zaļā krāsā, izlejot tajā pudelīti ‘zeļonkas’. Tāpat Latvijā nebija iespējams integrēt krievus latviskā vidē, ņemot vērā milzīgo krievu īpatsvaru un to, ka PSRS kolonizācijas rezultātā daudzviet krievi/krievvalodīgie ir pat vairāk nekā latvieši, piemēram Rīgā.

Vienīgā jēgpilnā darbība šādā situācijā bija veicināt daļas krievvalodīgo aizbraukšanu, tā lai krievu īpatsvars samazinātos. Tas arī tika paredzēts Valsts programmā “Sabiedrības integrācija Latvijā” (2001). Nekas no tur minētā gan nav īstenots. Rezultātā mēs šodien esam situācijā, kad, piemēram, CNN, stāstot par Krievijas iebrukumu Ukrainā, kā nākamo loģisko Putina mērķi min Latviju, jo arī tur esot visi tie paši priekšnoteikumi, proti, liels īpatsvars neapmierinātu krievu, kurus PSRS tur savulaik nometinājusi.

Ņemot vērā Putina uzsākto cīņu par krievu dzīves telpu, es aicinu Latvijas valdību un parlamentu beidzot nopietni pievērsties pasākumiem, kuri atrunāti Saeimas deklarācijā par okupāciju un augstāk minētajā integrācijas dokumentā, proti, ar Rietumu partneru palīdzību strādāt pie tā, lai Latvija pakāpeniski tiktu vaļā no tiem PSRS krievvalodīgajiem iebraucējiem, kuri Latvijā tā arī nav spējuši iedzīvoties un kuri jūtas diskriminēti savas valodas un etniskās piederības pēc. Otra iespēja ir gaidīt, kad šie cilvēki uzaicinās sev palīgā Putinu. Visas citas iespējas Latvija jau ir izmēģinājusi.

Pēc Putina pēdējām aktivitātēm jēdziens krievvalodīgie (līdzīgi kā savulaik Volksdeutsche) ieguvis jaunu – Eiropas drošības dimensiju. Rietumos sāk saprast, ka līdzšinējais Latvijas integrācijas teātris (jeb drīzāk “Pasaka par pliko karali”) galu galā var slikti beigties ne tikai pašai Latvijai, bet arī visai NATO. Tādēļ Latvijas kolonizācijas seku risināšana ir ieguvusi jaunu starptautisku aktualitāti. Latvijas valdībai būtu vienreiz jāmet biklums pie malas un jāsāk par šiem jautājumiem runāt ar mūsu Rietumu partneriem. Mūs sapratīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (84)

 1. cik gan stulbam un aprobezotam cilvekam jabut lai ko tadu izmurgotu, pat lidz beigam nelasiiju, vemt gribaas. “250 000 “mūsu krievu cilvēku” aizgāja un nobalsoja par latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa likvidāciju” faktus groziit var kaa kursh grib, bet shaja gadijuma bija runa par krievu valodu kaa otro valsts valodu, bet sanaak ka aprobezotie latviesi taa arii sedees savas alaas censoties nosargat nezin ko, jo sava vieniem nekaa nav kaa tikai tuksa valoda.

 2. LIELISKĀKAIS RAKSTS PĒDĒJOS 24 GADOS!!!!!!!!!!!!!!!

 3. I

  Čingiz – hana „Zelta ordas” un Krievija.
  Apzinos, ka man „pragmatiskie” un „politkorektie” tūlīt piekārs nacisma propogandas birku. Tomēr: Tas, ka visi Krievijas iedzīvotāji sazinās krieviski, nebūt nenozīmē to, ka visi Krievijas pilsoņi domā Putiniski. Ir krievi un ir “krievi”.
  Ir krievs, kurš ir garšs, blonds ar zilām acīm, guļ uz savas krāsns savā Sibīrijā, dzer savu самогон – ku un ēd pelmeņus.
  Un ir krieviski runājošs Čingiz – hana “zelta ordas” zaldāta pēctecis – moskovīts vai „отпрыск”. Tādam, kā jau normālm, klejotāju cilts pēcnācējam, родина ir tur, kur tam ir komfortabli.
  Un kāpēc lai tādam šajā valstī nebūtu labi?
  Šī valsts viņam taču nodrošina komfortablus (!) dzīves apstākļus. Krievijā tāds vienkārši būtu “фашист недарезанный и недобитий из Прибалтики”, kurš izrādās pat krieviski īsti bez akcenta runāt neprot. Šeit tāds ir “опбиженный, ущемлённый” – nabadziņš, krieviski runājoša-mazākumtautība. (Politkorekti: KRIEVU TAUTĪBAS CILVĒKS!) Piekam šī pseidovalsts taču rūpējas lai šeit netraucēti darbotos iepludināto urlu viedokli atbalstoši sabiedriskie mēdiji! Šaj “Latvijas valstij” taču viena no prioritātem ir tādu integrācija.
  Ticiet man! Nekur viņi nebrauks! Ja, nu tik uz kādu citu vairākattīstītu valsti no ES. Nenoliedzami: LR taču, ir labs tranzīta – pārsēšanās punkts uz kādu citu, pārtikušāku valsti no ES! Pagaidām viņiem ir forši tepat! Un kāpēc viņiem mocīt sevi mācoties latviešu (nevajadzīgu) valodu ja ESV savstarpējās saziņas valoda taču ir angļu?
  P.S.: Nesen urlu (moskaļu, moskovītu, mongoloīdu) propogandas ruporā („REN – TV Балтия”) tika parādīts raidījums ka Čingiz – hana „Zelta ordas” nemaz neesot sirojušas pa Krievzemi un Kuļikovas kaujā A.Ņevskis nemaz neesot cīnījies pret Čingiz – hana „Zelta ordām”.

  II

  „ Visi viņi jau nav tādi…”

  19.03.2014. LTV1 bija raidījums „Sastrēgumstunda”. Tajā izskanēja viedoklis, ka pēc definīcijas nedrīkstot dalīt krievus labajos un sliktajos.
  Es tomēr Latvijā dzīvojošos krieviski runājošos iedalītu vairākās grupās:
  1.Kopš seniem laikiem Latvijas teritorijā dzīvojoši krievi un to atvases: LR pilsoņi, kuriem Latvija ir dzimtene. Zina un lieto latviešu, kā arī prot krievu valodu. Latviski runā labāk par dažu labu mūsu čangali. Sadzīvē nekaunas lietot latviešu valodu.
  2.Krievvalodīgi nepilsoņi, kuriem Latvija ir mītnes zeme.
  a)Svārstīgie un to atvases.
  Pagaidām (!!!)
  LR lojālie, kuri vēlas integrēties latviešu sabiedrībā. Cenšas naturalizēties un uzskata Latviju par savu dzimteni. Labprāt apgūst Latviešu valodu, bet sadzīvē to kautrējas lietot.
  b)Moskovītu iepludinātie sirotāji un to atvases, (piemēram, zēns no Salaspils ) vai urlas – gopņiki*. Krievijai (?) (vai tomēr PSRS) lojālie. Latviešu valodu saprot, bet principa pēc to sadzīvē nelieto. Gaida tankus no Krievijas, (kā bijušās PSRS mantinieces) kas atjaunotu LPSR, atgrieztu viņu zaudētās privilēģijas. Demonstrē Latvijā sevi 9.maijā nokārušies ar Georgija (Kolorādo vaboļu ) lentītēm. Vietējiem aborigēniem liek saprast, ka Latvija ir tikai „латвийский уезд великой Руси!” Uzskata sevi piederīgiem pie dižās Krievzemes impērijas, ka Latvijā viņiem ir lemta īpaša „Trojas zirga” misija – veidot 5. kolonnu.
  Pamatā viņi ir Krievijas pilsoņi, bet arī Latvijas pilsonību nesmādē. Ir aktīvi dubultpilsonības atbalstītāji: forši tak būtu, ja viņiem būtu divas pilsonības: Latvijas un Krievijas. Baudīt Latvijas labumus, un kā „ущемлённий – am” baudīt Krievijas armijas aizmuguri – aizsardzību.

  Es, kā latvietis esmu ieinteresēts lai šeit būtu pēc iespējas vairāk Latvijas valstij lojālu iedzīvotāju.
  Ar 1. grupu nav problēmu,
  Ar 2a arī nav: protams ir jāpalīdz naturalizēties – iemācīties latviešu valodu, t.i. jārunā ar viņiem latviski.
  2b – bezcerīgs variants, nav jēgas pat ar tiem diskutēt, var tikai norauties pa purnu…

  *) Urla: УРЛ — “уголовно разыскиваемое лицо”, vēl „гопник”. (Skat. „Vikipēdija”)

 4. Kauns par esošiemprezidentiem un ex prezidentiem,kuri gļēvi klusē kodā ar DP,kura visu redzot,pētot un tālāk? Tālāk kremļa instruēti un kūdīti ar nekaunīgu 5.kolonnas neierobežotu atbalstu “demokrātijas “aizsegā dara visu,lai Latviju pārvērstu par Krimu…Saeimā pat NA sēd,kā aimiguši un ir pārliecināti,ka ko nu mēs,lai atbild citi…kuri ?Vai ždanok un pļiner veidīgie,kuri jau gatavi dedzināt riepas Rīgā?NOŽĒLOJAMI GĻĒVA VARA UN SAEIMA mūs grūž lāča apkampienos !

 5. Tiesi naglai uz galvas!

 6. Vienreiz ir jābeidz gvelzt muļķības par padomju civilizācijas mēslu integrāciju.

 7. Kauns ka 20 gadu pēc neatkarības atjaunošanas vēl jācīnās par citās valstīs pašsaprotamām leitām, ka bērni mācās tās va;sts valodā, kurā viņi dzīvo. Protams, ja tā nav daudzkopienu valsts. Visu šo gadu garumā jāklausās šo gaudeno vāvuļotāju spriedelēšanā par “integrāciju”. Rezultātus dabūsim redzēt tuvākajā laikā, skolu reformu sakarā, cik mēs “saliedēti” un “integrēti”. Nekad mums neintegrēt tik lielu, būtībā svešas valsts pilsoņu (pasei te nav nozīmes), kuri līdz šim ir vienkārši piecietuši šo, kā viņiem liekas un kas nav neiespējami, pagaidu stāvokli. Viņi ar sirdi un dvēseli dzīvo citā valstī.

 8. paldies par rakstu! Bet nevajag baidīties, jo ”angļi jau ir pie Bolderājas” :)))) Sens joks, vai ne?

 9. „Vienkārši ir lietas, kas nav iespējamas.” Gadsimtu vēsture apliecina, ka skaitliski mazām nācijām lielkrievu šovinismā jāpārkrievojas. Ja to nedara, tad šodien tiek apsaukāti par fašistiem

 10. es zinu daudzus brīnišķigus Latvijas krievus, kurus cienu.
  bet – kā lai ciena cilvēkus, kuri neciena tevi?
  tas par tiem krieviem, kuri uzskata, ka viņiem latviešu valoda nav jāzina, turpretī viņa kaimiņam latvietim krieviski jāmāk komunicēt bez aizķeršanās. par tiem, kas uzskata, ka viņu vēsture un kultūra ir vienīgā svarīgā šai pasaulē, bet tas, kas svarīgs latviešiem, ir izsmejams vai pat pilnībā ignorējams. par tiem, kas nespēj apjēgt, ka, ja ienīsti zemi, kurā dzīvo, tās valodu, kultūru vēsturi, cilvēkus un vērtības, pastāv iespēja atbrīvot savu dvēseli no lielā naida un vienkārši doties prom.

 11. Pat,ja Latvijā būtu krievu valoda kā otra valsts valoda, viņiem arī tas būtu par maz. Meklētu jaunu kašķi. Kādreiz skatos baltijas l kanālu Tur ir daudz labu raidījumu. Bet Latvijas ziņas krievu valodā, sevišķi tāds vecs krievu pensionārs , ir tik naidīgi noskaņots Latvijai un tik bezkaunīgi propagandē jkrieviju, ka droši vien , sekojot krievu paraugam, viņam muti vajadzētu aizvērt.

 12. AK TU BRĪNUMS, DEKOLONIZĀCIJA SĀKSIES? NETICU…

 13. Nevajag krievus Latvijā jaukt vienā čupā!
  Vieni ir ļoti sen te dzīvojošie staroveri, kuri kopā ar latviešiem izcīnija Latvijai neatkarību 1918 – 1920. gadā. Pārsvarā tie arī šodien ir pietiekami lojāli Latvijai, un arī būtu ja būtu mazāka citu krievu un Krievijas TV ietekme!
  Otrie ir tie kas salīda šeit biezākas svista kārtas uz maizes dēļ! Tie nekad nav bijuši lojāli un nebūs, jo konsekventi uztur sevī komunistu impēristu garu.
  Trešie ir tie paši pēc kara sabraukuišie, bet kuri iebrauca no kādām tālām un atpalikušām dzereveņām vai no Sibīrijas. Tie saprot, ka nevajadzētu kakāt uz latviešu galvām virsū, saprot ka šeit ir iegātņi un labķaas dzīves tīkotāji. Tā pat ne par kādu naudu negribētu nonākt atpakaļ savā ciemā, BET skatoties kā spļauj virsū tie otrie paši sāk pa mazdrusciņai tos atdarināt!

  Jebkurā gadījumā Latvijai lojālo krievi ir stipri samazinājies pa šiem neatkarības gadiem. Kaut kāda tur integrācija ir tīrais acu apmāns un sevis mierināšana! Viņiem tā integrācija ir pie pakaļas – vienīgais, ja no tā kāds labums var atlēkt! Tie sen senie staroveri tā pat jau bija Latvijas pilsoņi – tos intergrēt nevajag.
  —————
  Ukrainas notikumu sakarā, es neesmu saticis nevienu pēckara iebraukušo krievu un to pēcnācējus, kas kaut mēģinātu apšaubīt Putina izdarības! Staroveri vismaz mēģina filtrēt Krievijas izņas, bet pārējie – kategoriski nefiltrē!


  Tā ka jāieslēdz atpakaļgājiens, un visi kas grib atteikties no Latvijas pilsonības “lielāku labumu” pēc, momentā šī “ekstra” viņam ir jādod – lai tinās! Vai kas ir kaut nogrēkojies pret Latviju jebkādu iemeslu pēc, kuri vēl būtu krietni vien jāpastriprina, jāmet ārā no pilsoņu sarakstiem!
  UN šiem naidīgas valsts pilsoņiem izsniegt tikai vienvirziena vīzas – uz Krieviju, bez tiesībām atpakaļ iebraukt!! Pie reizes krietni vien ierobežot brīvu pārvietošanos pa ES!

  Pareizi čehi pasmējās, ka Krievijas pisloniem ir bīstami izsniegt vīzas ar atļauju iebraukt!

 14. Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs.
  „Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
  Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā.
  Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.”

  • Austrālija nu gan varēja paklusēt! Cik vēl sen paši iezemiežus no klintīm meta lejā!
   Paši ir precīzi tādi paši vietējo tautu zemju okupanti kā krievi.

   • …jā …taisnība par tiem aboregēniem ir ,bet…… ja Auseklīšiem piešķirtu tādu svētās govs statusu kā viņiem tad būtu cita lieta.

 15. Lai šito rakstu izlasa Sabiedrības Integrācijas Fonda mākoņstūmēji Ministru kabineta paspārnē un daudzās Laimdotas Straujumas t.s. “integrācijas padomnieces”… Visa viņu darbība ir cenšanās iemācīt tītariem lidot. Diemžēl.

 16. Nu bet programma “Sabiedrības integrācija Latvijā” ir godam izpildīta, par ko atsevišķas amatpersonas pat saņēma vairākus tūkstošus latu lielas prēmijas.

 17. nu kaa var pieprasiit Latvijaa citu valodu kaa otru valsts valodu.Par to tikai shizofreenikjis var aizdomaaties. Es, piemeeram, dziivoju UK, un ja es pieprasiitu latvieshu valodu par UK valsts valodu, tad mani attri aizsuutiitu uz psiheni.Nu domaajiet cilveeki ar galvu. tas nekas, ka Latvijaa daudz krievu.Valsts saucas Latvija, taatad valoda ir latvieshu.

  • zeel, ka tu tik aprobezhoti domaa – viena valsts – taatad viena valoda. Akmens laikmeta liimenis, palasi kaut ko gudru par internacionalismu, paskaties karte cik daudz ir tautu un naciju, kad izlidisi no savas zemenju vagas

 18. Vairākas zināmas lietas – Francija savulaik ļāva apmestiem lielam skaitam krievu migrantu ( komunisma bēgļu )un tie labi iekļāvas franču sabiedrībā, jo bija ieradušies patvēruma zemē . Lai ar savu sadzīvi un kultūru- nepieprasija Franciju krieviski. Latvijā krievu imigranti ieradās kā valdošā militāristu un poļitruku kasta un pieprasīja Latviju pakļauties sev ( kam nepatika – lopu vagoni, vai bedre). Mūsu prātā vājajiem deputātiem ir vienreiz jāsaprot – kolonizatori nekad nepieņems ieziešus nopietni un viemēr lūkosies no augšas. Ja apgūs valodu, tad tikai lai kalpam norādītu darbu… Tākā par integrāciju nevar būt ne runas, ja vēl pie tam nepieprot brīvi valodu. Tikai to parāda arī pareizi norādītie balsojumi, par neatkarību un valodu. Tad vēl noskaidrojiet, cik % ir par pievienošanos Krievijai, lai atkal ieņemtu agrāk zaudēto ”atbrīvotāju”statusu. Tomēr pilnīgi iemācoties latviešu valodu tās bailes un domāšana pāriet – bailes no neērtībām, nezināšanas… Tāpēc jau arī ir valodas pretinieki.

 19. Krievijas sociolingvists profesors Djačkovs: „Latvijā krievu valoda nav pieļaujama kā valsts valoda, ņemot vērā valsts padomju pagātni”. Tāpat, runājot par krievvalodīgo presi, viņš teic: „kas attiecas uz krievvalodīgo presi Latvijā, tad uzskatu, ka tā īsteno pretvalstisku propagandu”. Vērtējot pēc komentāriem, daudzi uzvedas kā „īstenie Volksdeutsche”, kuru trauksmes zvanos ieklausījās Lielvācijas veidotājs Hitlers. Vai „demokrātiski vadāmā” Krievija rīkosies līdzīgi? Tomēr sagaidāms, ka patiesi demokrātiskā Krievija uzvedīsies līdzīgi Turcijas valdībai, kura mudināja Vācijā dzīvojošos turkus apgūt arī vācu valodu. Vai tas ir par daudz prasīts, zināt tās valsts valodu, kurā dzīvojam? Tā būtu tā patiesā izturēšanās ar cieņu un bez diskriminācijas.

 20. Pilnīgi atbalstu! Taču ir sajūta ka jau par vēlu… Liberālisms ir noēdis mūsu laiku un tagad mēs gribam aizņemties to vēl! Vai dzīvojot uz parāda, tie paši liberaļi neizniekos arī to???

 21. Molotovakoktejlis_LAcenzoriem Atbildēt

  Jūs dzēst āra manos komentārus? Jums nepatiks cits viedoklis. Tad es eju pie jums! (reklāma)

 22. Striķīt labo, man patika teksts: Pēc Putina pēdējām aktivitātēm jēdziens krievvalodīgie (līdzīgi kā savulaik Volksdeutsche) ieguvis jaunu – Eiropas drošības dimensiju.
  Kas jumsīm ir liedzis kā kulturēlam ļaužu pārstāvim šamos pārtaisīt VolkseLatvian? Sūdu (merde, ja nesaprotat kreftīgu latvju vārdu, un pat neatvianošos par savu fraņču izrunu), ierakāties savos dramitergos par Ozīrisa plāpām un citos mēslos, kas varētu padarīt populāru, a tagad bļaunait: Ķeriet zagli!
  Grafomānojaities vien tālāku savu tuvāko murgotāju priekam, bet nelienait cienījams Latvijas lauku avīzes slejās! Nemacait dzīvot citus, tad arīdzan komentāri par jūsu .. nebūs jālasa. Koroč, citējot kādu augstākā mērā rupju latvijijas politikiķi runājam no Augstās tribīnes nevietā: Aizver muti!

 23. Боятся,значит осознанно проводили геноцид русского народа.

 24. Kamēr galva smiltīs, tikmēr no pakaļas var sanākt netradicionālas attiecības no sovjetiskā fašisma puses.

 25. grafists-putinososs Atbildēt

  Tevi mājās putins gaida,sibirijā vietiņu jau sagatavoja,un dienests armijā tevi gaida,Čečenijā.Laiks pildīt pienākumu pret savu roģinu.

 26. “Man aiz loga KRETĪNI dejo…”

 27. Krievu valodas skolu sistēma Latvijā, ar atsevišķu mācību programmu, veicina krievnacismu Latvijā. Tas ir noziegums pret Latvijas Republiku. Prezidentam Bērziņam būtu laiks to beidzot saprast.

  • grafists bez sievas! Atbildēt

   Блин, когда жена дура – это просто ужас какой то. А ну ка, пошла на кухню, борщ вари лучше!

 28. Jautājums tikai – kurš pirmais uztaisīs kara bāzi?
  Rēzeknē krievi, vai Ādažos amerikāņi… tāda būs Latvijas virzība vēsturē.
  Izskatās, ka ir sācies. Tas, vairāk gan sakarā ar krievu vēstnieku paziņojumiem par krievu apspiešanu Igaunijā, nevis ar šīs …”birstes” bildi raksta sākumā.

 29. Гражданская позиция Atbildēt

  Мы не такие, как вы думаете

  Разные мнения – это нормально

  Мы не хотим единения на базе латышской культуры

  Мы хотим оставаться русскими

  Мы — за компромис

  Мы — за уважение

  • Помолчали бы уже! Ваши “Русский язык от Севастополя до Риги” и “На небе – Бог, на земле – Россия” есть неприкрытый, агрессивный империализм с таким же нацизмом вперемежку. Какая мерзость после этого искать соринку в чужом глазу.

  • jūs neesat tadi, kā mēs domājām. jūs esat sliktāki. mēs ticējām un cerējām, ka pa 20+ gadiem jūs sapratīsiet, ka veļikaja mogučaja ir palikusi ārpus Latvijas, un šī, šeit ir latviskas kultūras telpa – vienalga kāda valodā. jūs to nesapratāt. nu ko, jāskaidro precīzāk un nepārprotamāk.

 30. “Integrācija Latvijā nav izdevusies. Un nevis tāpēc, ka būtu pieļautas kādas milzīgas kļūdas un ka, darot savādāk, viss būtu izdevies, nē.” Šoreiz diemžēl, es Šņores kungam nevaru piekrist. Kļūdas ir bijušas pieļautas. Ja būtu likvidētas krievu skolas 90to gadu sākuma, jauna paaudze Georoglentīšu valkātāju nebūtu izveidojusies. Latviešu pašu nevēlēšanās atbrīvoties no krievu valodas (jo katra valoda taču ir vērtība!) ir ļāvusi šai jaunai paaudzei izaugt ar apziņu, ka visur un visi viņus sapratīs. Vecos neviens nepārmācīs, bet cilvēks taču nav mūžīgs. Radot šīs jaunās paaudzes, mēs nodrošinām, ka divkopienu sabiedrības modelis turpināsies. Un tagad, dēļ pašu kļūdām, kliegt par kaut kādu dekolonizāciju, nu piedod, bet tā jau ir neiecietība.

  • Ау, Заграничник! Очнись! Если бы вы только рыпнулись тогда в ту сторону, гражданская война в этой стране начилась бы уже тогда, и вот это, наше время для многих просто бы не настало! Уловил мысль.

  • Vietējais - Ārzemniekam Atbildēt

   Līdzcilvēk,
   Divās lielākajās Latvijas pilsētās Ŗīgā un Daugavpilē vairums ir krievvalodīgie. Latvieši tur ir minoritāte. Vai jūs ticait, ka ieviešot skolas latviski, šī majoritāte būtu integrējusēs minoritātē?

  • Pilnīgi piekrītu. Bērnudārzi un skolas tikai ar valsts valodas apmācību.

 31. Raksts kā modinātājzvans. Varbūt starp politiķiem ir ne tikai tie ar iedzimtu tuvredzību, bet būs tādi, kuri sapratīs pēdējais laiks rīkoties.

 32. Kam patik Krievija Eiropa ? Nevienam…

 33. Гражданин латвии Atbildēt

  Пока русский язык не будет вторым государственным, ничего к лучшему не изменится.

  • Atvaino, taču pēc pēdējiem notikumiem Ukrainā uz to ir veltīgi cerēt. Krievu valoda kā valsts valoda būs tikai papildus iemesls pievienot tautiešu apdzīvoto teritoriju ceturtajam reiham.

  • Krievu valoda nevar būt otrā valsts valoda! Tā var būt vai nu vienīgā, vai ari vienkārši saziņas valoda bez statusa. Kā otrā, jeb īstenībā pirmā valoda , krievu valoda Latvijā jau bija “dižajā” padomijā.Ja kāds sešdemit gadīgs krievs saka, ka vecuma dēļ nevar iemācīties latviešu valodu, tad jautājums- cik viņam bija gadu 1991. gadā???

 34. Diemžēl nezinu, ko varētu valdībā aicināt uz “nopietniem pasākumiem” – bezpersonisko Laimdotu, KGB bijušā darbinieka ložā sēdošo Ulmaņpapu, turpat bezzobaini smaidošo Bērziņpapu? Pirms kāda laika iedomājos – kabi, ka nav karš, jo tad ar tādu Dombrovski , kas pēc “cilvēcīgas sarunas” ar Bērziņpapu paceļ asti, padrebina lūpu un aiziet taisīt karjeru iekš EU, mēs karā zaudētu momentā. Tagad ir pirmskara situācija. 🙁

  • Valdībā NA ir 3 ministru vietas. Ja ir jautājums “ar ko valdībā runāt?” – ar viņiem!

   Raklsta idejai pilnīgi piekrītu. Tikai bez kondkrētiem, juridiski korektiem soļiem likumdošanas un valsts politikas jomā tā ir tikai tāda sevis un līdzjūtīgās auditorijas uzkurunāšanas.

 35. Снупс, Снапс, Шноре – великий латышский сказочник! «411 374 Latvijas iedzīvotāji 1991. gadā balsoja» не против независимости, как вы выражаетесь, а за большую экономическую самостоятельность республики, ибо уже тогда предвидели все прелести национальной экономической политики (вернее её полное отсутствие). А вы поступили, простите, как настоящие большевики – разрушили всё, что смогли. И вот вам результат, промышленности практически нет, работы нет, народ разбегается кто куда. Однако свобода…

  • تأخذ ببطء السراويل الخاصة بك إلى أسفل وجعل القرف.

  • quo vadis,Latvia? Atbildēt

   Tu PSRS gados strādaji VDK,PSKP CK,Vai Ministru kabinetā ? Tad jau Tu nezini,ka TAJOS LAIKOS ,pat ja bija kāda kapeika kabatā,veikalā bija kartiņas- ,bet arī tās negarantēja,ka tu dabūsi to ziepju gabalu,serkociņu kārbiņu vai cukura kilogramu.Jo tādiem PSKP līderiem bija specveikali,kur netrūka ne ANANĀSU<ne bananu,ne CĪSIŅU !!!!!!! Un kad komunisti no t.s.Tautas poartijas nolaida uz grunti Latvijas ekonomiku(tāpat,kā PSRS ekonomiku),Tad tagad bija kautt vai iespēja izbraukt no valsts un nopelnīt ģimenei.

   • Нет. Я там не работал, там твои родственники работали. А я работал младшим научным сотрудником со ставкой 145 р. Врать про то время можешь своим детям, а не мне. Да, изобилия может быть и не было, но и от голода никто не умирал, холодильники у всех ломились. Зато на пенсию можно было прожить, а не выживать как сейчас. И не я искал работу, а работа искала меня.

 36. TAD BEIDZOT SĀKS DEKOLONIZĀCIJU PRASĪT?

  • Ага, ага. А ещё восстановим Саласпилский лагерь, а на москачке снова гетто обустроим!

 37. super raksts! visam piekrītu!

  tikai – valdība ir arī 3 NA ministri, lai viņi arī sāk. Pirmkārt, ar staļinisma propagandas kriminalizēšanu , sākot no Lielā terora noliegšanas, beidzot ar Georga lentītēm. tad arı būs vieglāk integrēties in dekolonizēties, jā nebūs šīs staļinisma indes.

 38. Vienīgā integrācija ir “skaldi un valdi” psrs laikos šādā veidā integrēja latviešus, mācot skolās u.c krievu valodu. Protams skaloja smadzenes ja 1 krievs 10 latvieši runājam krieviski.
  Vēl šodien jo projām šī saucamā “integrācija” strādā ļoti labi mēs savās darba vietās, ar kaimiņiem, paziņām pārejam uz krievu valodu!

  • Слушайте, ну не надо так нагло врать то. Вы себе спокойненько так учились в своих латышских школах на латышском языке!

   • quo vadis,Latvia? Atbildēt

    Un jūs arī varat braukt uz sav KR- konclāģeri un mācīties krievu valodā.Laimīgu taciņu,okupant(vai kolonist?) !

    • Gadījumā, jā Salaspilī atsāks strādāt konclāģeris, jūs laikam, labprāt strādā tur pār apsardze.

   • Un krievu valoda bija jāapgūst obligāti, bija arī mācību priekšmeti, kurus pasniedza tikai krieviski, bet te tomēr bija un ir Latvija. Iedomājieties kā krievi justos Krievijā, ja citu tautību cilvēki pieprasītu visādas privilēģijas un pamatnācija paliktu otrajā plānā. Padomā par to!

 39. patiesi teātris!! Ja,vēlas dzīvot Latvijā..lai paši arī integrējās!!Ko īsti nozīmē..cīņa par krievu dzīvēs telpu?? Vai Krievijā pietrūkst dzīves telpu..tautiešiem??!!

 40. “…..un, kad amerikāņi nemetīs atombumbu uz Latviju / tad mēs visi varēsim mierīgi atgriezties mājās” – Vai ne tā reiz 1960-o gadu sākumā rakstīja trimdas dzejnieks V.Krāslavietis? Krievu lāču tracināšana nav prāta darbs….

 41. Ne jau visi krievi ir taadi, kaa tas tantuks ar plakaatu 🙂 Citi ir tiiri inteligjenti! Piemeeram, Pushkins 🙂

 42. Šis plakāts grauj pastāvošo iekārtu,jāsoda tie,kas tur to rokā.

  • Šaubos, ka nabaga apjātie “божие одуванчики” vispār sapratīs, par ko viņus soda. Man patiesībā viņus žēl 🙁 Viņiem būtu jānodrošina bezmaksas transportu atpakaļ uz dzimteni. No otras puses sūtīt viņus atpakaļ arī būtu cilvēktiesību pārkāpums, jo režīms sākumā pokazuhai pensijai naudu iedos un TV parādīs, taču pēc tam aizmirsīs, kā tas parasti ir bijis un ko tad?

 43. Kā parasti, var tikai piekrist E. Šņores rakstītajam. Viņš nav pateicis neko jaunu, viss jau sen ir zināms, taču galvenais ir panākt, ka beidzot arī valdībai un Saeimai ir jāsāk runāt un, galvenais, arī darīt to, ko mēs jau zinām un ko Šņore publicēja savā rakstā! Diemžēl, no šīs valdības un šīs Saeimas to gaidīt būtu naivi. Varbūt nākamā valdība un Saeima būs spējīga to izdarīt, ja tauta pamodīsies un izdarīs pareizo izvēli?

  • P.S. Āboltiņa gan turpina krievvalodīgo presei stāstīt, cik mums ir labi krievi un cik labi, ka viņi ir.

   • Arī Zaglers teica, ka Latvijas krievi ir labākie krievi pasaulē! Šie pasaulē vislabākie krievi ņēma un 2012.gada 18.februāra referendumā aizgāja un nobalsoja par krievu valodu kā valsts valodu. Šie pasaulē vislabākie krievi Rīgā par mēru iebalsoja naturalizēto okupantu ušakovu. Un vēl daudz piemēru par pasaulē vislabākajiem krieviem, kurus tik ļoti mīl 4.maija režīms.

  • Laikam mums tomēr jārēķinās, ka turpinājums Krimai būs. Pārāk liels ir tas URRĀ vilnis. Krievu patriotisms un varenības apziņa ir pacelta nez cik reižu. To visu var secināt, pavērojot interneta komentāru kopējo noskaņu. Ir pēdējais laiks Latvijas politikas veidotājiem attapties – ja vien nav par vēlu…

   • Lietuvā vakar par melu izplatīšanu tikai aizliegts jau otrais Kremļa TV kanāls.

    Tiks slēgti krievu staļinistu un KGB laikraksti.

    Pie mums kaut kas tāds tiek valdībā virzīts? Tieslietu ministre taču no NA, vai viņa ar vairāk baķku-imku stila patriote?

 44. Ja vēl tagad mēs turpināsim izlikties, ka krievvalodīgos integrēs, vajag tikai dot vairāk naudu, vajag tikai vairāk skaidrot, raidīt un rakstīt krievu valodā tad mēs latvieši esam tiešām antiņi kuri nav pelnījuši savu valsti. Nauda ir jādod zemessardzei un armijai nevis tukšiem mēģinājumiem integrēt kolonistus. Kolonistiem jāatgriežas tur no kurienes tie nākuši.

  • Вот именно в последнем случае, Оскарс, вы будете полными придурками. Денег потратите не меряно, народы наши перессорите окончательно. А в случае, не дай бог, войны, свой собственный народ угробите окончательно. С соседями лучше жить дружно.

   • Deokupācija un punkts. Putinososus ārā.

    • Ок! Дальше трёх букв мыслить умеете?! Пораскинь мозгами, если они есть. Значит, 300 тысяч неграждан, плюс примерно 280 тысяч граждан, всего почти 600 тысяч человек. Всех вышлем в Россию?! Да уж, Жириновский и другие ястребы вам в ножки упадут от такого подарка! Представьте, пусть не все, пусть только хотя бы треть из этого количества, это будет 200 тысяч разъярённых и жаждущих мщения мужиков, которые умеют и могут убивать! Им только дать вождя и направить в нужную сторону, и всё! Вот такое будущее, оно тебе надо? А ещё, как всегда в таких случаях, подтянутся, разные любители покуражиться, да пограбить.
     Что, скажешь, не может такого быть. Очень даже может.

  • Bravo Oskar !!!! If they ( ruskies ) do not want live in Europe, blow away to your russian ” civilization”

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+