×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Egils Siliņš solokoncertā Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Egila Siliņa talanta cienītāji ar pasaules atzinību guvušo latviešu basbaritonu varēs tikties mākslinieka solokoncertā Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 14. novembrī, kurā kopā ar Eviju Martinsoni skanēs dažādu operu ārijas LNO orķestra pavadījumā ar Andri Pogu pie diriģenta pults.

Latviešu izcilais basbaritons Egils Siliņš ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, dziedonis, kurš ar panākumiem uzstājas vadošajos Eiropas un ASV teātros, un uz dažādu pasaules opernamu un koncertskatuvēm līdz šim dziedājis vairāk nekā 85 lomas.

Basbaritons ir dzimis Līgatnē, mācījies Siguldas mūzikas skolā un Rīgas Kultūras darbinieku tehnikuma orķestra vadītāju fakultātē, bet pēcāk studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā profesoru Gurija Antipova vokālajā klasē un Leonīda Vīgnera operas klasē. Latvijas Nacionālajā operā dziedonis debitēja 1988. gadā titullomā Boito operā “Mefistofelis”. Pēcāk latviešu operdziedonis Mefistofeļa lomā ar sensacionāliem panākumiem, tiesa, Guno “Faustā” debitēja Vīnes Tautas operā. Par vienu no lielu starptautisku panākumu veiksmes atslēgām kļuva titulloma A. Rubinšteina operā “Dēmons” Bregencas festivālā 1997. gadā. Pēc gada E. Siliņš veiksmīgi debitēja Milānas “La Scala” operā Prefeto lomā operā “Linda di Chamonounix”, savukārt 2000. gadā debitēja Metropolitēna operā, dziedot Bazilio Dž. Rosīni operā “Seviljas Bārddzinis”.

Divkārt, 1996. un 2000. gadā, mākslinieks saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu, bet 2008. gadā – Triju Zvaigžņu ordeni.

Pēdējos gados E. Siliņš sevi apliecinājis kā izcils R. Vāgnera un R. Štrausa opermūzikas interprets. Sevišķi ar titullomu operā “Klīstošais holandietis”, Votāna lomu Vāgnera operās “Reinas zelts”, “Valkīra un “Zigfrīds”, Johanaanu R. Štrausa operā “Salome” un Skarpijas lomu Pučīni operā “Toska”.

Šajā rudenī latviešu operdziedoņa koncertu grafiks ir aizpildīts dažādos pasaules opernamos un koncertvietās. Oktobrī dziedāja Amfortasa lomu Riharda Vāgnera operas “Parsifāls” jauniestudējuma izrādēs Tokijas “New National Theatre”. Jauniestudējuma režisors ir pazīstamais vācu režijas meistars Harijs Kupfers, ar kuru Egils Siliņš jau saticies 1998. gadā Vīnē, kad tapa Modesta Musorgska operas “Boriss Godunovs” iestudējums, kurā dziedātājs šo titullomu dziedāja pirmoreiz. Pēc izrādēm E. Siliņš devās uz Ķīnu, kur Šanhajā un Pekinā dziedās Oresta lomu Riharda Štrausa operas “Elektra” koncertuzvedumā.

Koncertam Baltajā namā operdziedonis izraudzījies V. Bellīni, A. Borodina, G. Doniceti, M. Musorgska, Ž. Bizē, A. Rubinšteina, Dž. Verdi, R. Vāgnera un citu dižu komponistu ārijas. Koncertā piedalīsies arī LNO soliste, soprāns Evija Martinsone un LNO koris diriģenta Andra Pogas vadībā.

Šogad E. Siliņš Latvijā dziedās arī F. Mendelszona oratorijā “Elija” kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori “Latvija” diriģenta Olari Eltsa vadībā 13. decembrī Lielajā ģildē, un koncerts notiks festivāla “Eiropas Ziemassvētki” ietvaros.

Varbūt noder

Koncerts 14. XI 19.00 Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā zālē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 9 – 55.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+