×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. decembris, 2012
Drukāt

Ēģiptes islāmisti ziņo par uzvaru referenduma pirmajā kārtā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ēģiptes islāmisti pēc 15.decembrī notikušās pirmās balsošanas kārtas referendumā par jauno konstitūciju paziņojuši par savu uzvaru, tikmēr opozīcija uzsver, ka neatzīs “nekādus neoficiālus rezultātus” un gaidīs galīgos balsošanas datus pēc nākamsestdien paredzētās otrās kārtas.

Pirmajā kārtā, kurā varēja piedalīties aptuveni puse no 51 miljona balsstiesīgo ēģiptiešu, konstitūciju atbalstījuši 56% balsojuma dalībnieku – tā svētdien paziņojusi Brīvības un taisnīguma partija (BTP), kas ir prezidenta Muhameda Mursi Musulmaņu brālības politiskais spārns.

Arī mediji min līdzīgu skaitli, kas tomēr krietni atpaliek no islāmistu cerētā pārliecinošā vairākuma.

Nav piepildījušās arī opozicionārās Nacionālās glābšanas frontes prognozes, ka divas trešdaļas pirmās kārtas dalībnieku noraidīs konstitūciju. Opozīcija svētdien vēlreiz izplatījusi paziņojumu, ka referenduma gaitā pieļautas daudzas nelikumības un pārkāpumi, un uzsvērusi, ka gaidīs oficiālos rezultātus pēc otrās kārtas.

Jau ziņots, ka referendums sadalīts divās kārtās, jo daudzi tiesneši atteikušies piedalīties balsošanas uzraudzīšanā. Sestdien balsošana notika Kairā, Aleksandrijā un vēl astoņās provincēs, bet nākamsestdien, 22.decembrī, tā paredzēta pārējā valsts teritorijā.

Gan pirms, gan pēc balsošanas Kairā un Aleksandrijā izraisījās vardarbīgas sadursmes starp jaunās konstitūcijas piekritējiem un pretiniekiem. Sestdienas naktī policijai nācās atvairīt islāmistu uzbrukumu liberālās partijas “Wafd” mītnei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+