×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Ēģiptiešu aktīvists miris “spīdzināšanas rezultātā”

Foto - AFPFoto - AFP

Ēģiptiešu aktīvists Mohammeds al Guindi, kurš pēc vairākām policijas apcietinājumā pavadītām dienām ieslīdzis komā, šodien aizgājis no dzīves, paziņoja Veselības ministrija. Tostarp nelaiķa politiskā partija “Tautas strāva” uzskata, ka Guindi miris ieslodzījumā pārciestās “spīdzināšanas rezultātā”.

Vēsts par Guindi nāvi sociālajos tīklos izraisījusi kritikas vētru par jaunās Ēģiptes policijas brutalitāti. 28 gadus vecais Guindi pazuda bez vēsts pagājušajā mēnesī protestos, kas tika rīkoti, pieminot revolūcijas otro gadadienu. “Ātrās palīdzības” mašīna nogādāja Guindi slimnīcā 28. janvārī – trīs dienas pēc tam, kad viņš bija pazudis. Aktīvists nav bijis pie samaņas, un viņam tika konstatēta iekšējā asiņošana.

Aktīvisti, kas bija arestēti kopā ar Guindi, bet vēlāk atbrīvoti, stāstīja, ka viņš nogādāts policijas bāzē un tur spīdzināts, privātajam telekanālam “Al Nahar” pastāstīja nelaiķa māte Samija. “Tautas strāva”, kuras biedrs bija Guindi, paziņoja, ka aktīvists zaudējis dzīvību “spīdzināšanas rezultātā”. Sākotnējā mediķu slēdzienā konstatēts, ka Guindi sists ar smagiem priekšmetiem, viņam ir lauztas ribas un viņš saņēmis elektriskās strāvas triecienus, sacīja aktīvisti.

Sociālajos tīklos nelaiķis nodēvēts par “jauno” Haledu Saidu, pielīdzinot viņu ēģiptietim, kuru 2010. gadā līdz nāvei piekāva policisti un kurš kļuva par simbolu cīņai ar policijas brutalitāti. Tvitera un “Facebook” lapas arī pārpludinājuši līdzjūtības apliecinājumi un veltījuma vārdi nelaiķim. Sociālajos tīklos publicētas arī slimnīcā uzņemtās fotogrāfijas, kurās redzama sasistā Guindi seja. Guindi bēru dievkalpojumu, kas notika Kairas Atbrīvošanas laukumā, apmeklēja simtiem cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+