×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Eirokrāti nedzird tautas balsi (2)

PUBLICITĀTES FOTO © THERRY HENRARDPUBLICITĀTES FOTO © THERRY HENRARD

Galvenā apspriežu telpa Eiropadomes jaunajā ēkā, kur nākamgad notiks ES dalībvalstu vadītāju tikšanās. Ēkas kopējā platība ir 53 815 kvadrātmetri un tās celtniecība izmaksāja 315 miljonus eiro, uzdodot jautājumus par nodokļu maksātāju naudas racionālu izlietojumu. Raibās krāsas simbolizējot ES daudzveidību.

Vēl ciešāka integrācija nav atbilde uz pašreizējām krīzēm Eiropā, tāpēc jāatmet sapņošana par utopisku integrētu Eiropas Savienību, saietā Luksemburgā sakarā ar 40. gadskārtu kopš konservatīvās Eiropas Tautas partijas (EPP) izveidošanas paziņoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

 

Eiropiešus neaizrauj vispārēja integrācija

Eiropas politiķiem jāpārstāj aizstāt realitāti ar dažādām utopiskām idejām: par Eiropu bez nacionālajām valstīm, par Eiropu bez konfliktējošām interesēm un ambīcijām, par Eiropu, kas uzspiež savas vērtības ārējai pasaulei, par Eiropas un Āzijas vienotību, teica Tusks. Bijušais Polijas premjerministrs brīdināja, ka tie (eirokrāti), kas cenšas panākt ciešāku un ātrāku Eiropas integrāciju, nespēj uzklausīt tautas balsi, atzīmē izdevums “EUobserver”. “Apsēsti ar tūlītējas un vispārējas integrācijas ideju, mēs nespējām pamanīt, ka vienkāršos cilvēkus, Eiropas pilsoņus, neaizrauj mūsu eiroentuziasms. Vīlušies nākotnes grandiozajās vīzijās, viņi prasa, lai mēs tiekam galā ar pašreizējo realitāti labāk, nekā esam to darījuši līdz šim,” savās pārdomās par situāciju ES dalījās Tusks. Trīs nedēļas pirms referenduma Apvienotajā Karalistē par (ne)izstāšanos no ES viņš brīdināja: “Šķelšanās rēgs vajā Eiropu, un vīzija par federāciju man neliekas labākā atbilde uz to.” Tusks aicināja EPP atgriezties pie tās kristīgi demokrātiskajām saknēm un nogludināt pretišķības Eiroparlamenta lielākās partijas iekšienē, lai dotu pretsparu ekstrēmistu balsīm. Viņaprāt, Eiropai ir vajadzīga vērtību sintēze, tajā skaitā atvērtas robežas un solidaritāte bēgļu jautājumā. “Mēs vai nu sapratīsim, ka Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna uzskati ir savienojami un tikai kopā tie var dot pilnu atbildi, vai arī cilvēki meklēs citas radikālas un brutālas receptes krīzes risināšanai,” viņš ieteica saviem partijas biedriem. Analītiķi atzīmē, ka Tusks nav iezīmējis vīziju, kā samierināt pretišķības, un Orbāns bieži ir publiski kritizējis Merkeles “atvērto durvju” politiku bēgļu uzņemšanā, dodot argumentus viņas politiskajiem pretiniekiem pašmājās.

 

Jāpārstāj visā vainot Briseli

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers samierinošā tonī izteicās, ka ne visi, kas nepiekrīt ES migrācijas politikai, kā, piemēram, Orbāns, būtu dēvējami par populistiem. Ilggadējais Luksemburgas premjerministrs brīdināja EPP parlamentāriešus necensties atveidot populistisko partiju darbību, jo vēlētāji tāpat izvēlēšoties “oriģinālos” populistus, atzīmē “EUobserver”. “Ir jābūt skaidrai robežšķirtnei starp EPP un galēji labējiem spēkiem Eiropas Savienībā, un tas ir jāuzsver daudzkārt,” teica Junkers.

Arī Tusks uzsvēra, ka EPP aktīvāk jāvēršas pret “radikālu un brutālu” populismu kā alternatīvu politiku, kas var izpausties arī kā eiroskepticisms vai pat eiropesimisms, atzīmē izdevums “Politico”. Eiroparlamenta deputāts Ištvans Ujhelji no Ungārijas sociālistu partijas aicinājis Tusku atkāpties no Eiropadomes prezidenta amata, jo Tusks izteicies, ka esot lepns būt vienā partijā ar Ungārijas premjeru Orbānu, kurš esot “despots”. Tuska priekšgājējs Eiropadomes prezidenta amatā Hermans van Rompejs EPP 40. gadskārtas saietā Luksemburgā teica: “Mēs vairs nevaram būt vienotos uzskatos Briselē, taču vainot Briseli, ja kas noiet greizi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā visi kuri nepiekrīt JUNKERAM ir EKSTRĒMISTI, briti pirmie kam sekos pārejie.

  2. Tehnokrātu valsts,pretēji tamlai minimizētu valsts regulāciju ,tā tiek ieviesta katrā jomā,vis kas nepakļaujas regulai ir NELEGĀLS ! Pirmie kuri darīs galu šaimurgainai sistēmai būs briti kam sekos Spāņija.

Draugiem Facebook Twitter Google+