Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
3. oktobris, 2015
Drukāt

Eiropas Komisija krasi palielina kviešu ražas prognozi ES valstīm (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Komisija par 3,9 miljoniem palielinājusi mīksto kviešu bruto ražas prognozi Eiropas Savienības (ES) valstīm – no iepriekš prognozētajiem 140,7 miljoniem tonnu līdz 144,6 miljoniem tonnu.

Vienlaikus norādīts, ka, salīdzinot ar pagājušā gada rekordražu – 148,7 miljoniem tonnu – tā būs mazāka.

Tikmēr pārtikas kviešu eksporta prognoze ES valstīm samazināta no 28,9 miljoniem līdz 27,9 miljoniem tonnu. Saskaņā ar portāla “graudi.lv” datiem tas skaidrojams ar spēcīgo konkurenci no Melnās jūras reģiona valstu puses – rubļa un grivnas kursa kritums pozitīvi ietekmējis Krievijas un Ukrainas konkurētspēju pasaules tirgū, īpaši nozīmīgākajos Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu reģionos.

Pagājušajā sezonā ES valstis eksportēja kopumā 32,5 miljonus tonnu kviešu.

Tāpat prognozēts, ka būtiskais eksporta kritums salīdzinājumā ar pagājušo sezonu novedīs pie kviešu krājumu pieauguma par 3,8 miljoniem tonnu – līdz 14,5 miljoniem tonnu.

EK ziņojumā palielināts arī miežu ražas vērtējums – no 57,2 miljoniem līdz 59 miljoniem tonnu, bet rapša – no 20,8 miljoniem līdz 21,1 miljonam tonnu.

Savukārt kukurūzas ražas prognoze samazināta no 58,7 miljoniem līdz 58,4 miljoniem tonnu.

Tikmēr Latvijā prognozējamā graudaugu un rapša kopējā raža būs par 16% lielāka nekā pērn un sasniegs apmēram 2,58 miljonus tonnu, kas ir visu laiku rekords.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. komisija palielina…
    bet dieviņš – nē !!!
    ēdīsam komisiju ?

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+