×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklās ar dzīvo grāmatu ķēdi

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklās 2014.gada 17.‒19.janvārī ar īpašu akciju, dzīvajā ķēdē no rokas rokā nododot grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno Gaismas pili, aģentūrai BNS pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” pārstāve Linda Pastare.

“Esam šo domu izauklējuši un sākuši priekšdarbus tās realizācijai kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB). Mēs gribam sākt kultūras gadu, apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas mūsu tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas. Zinot citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredzi, jāteic, ka tā būs vēl nebijusi akcija, kas iegūs lielu ievērību starptautiski, bet vēl jo svarīgāka būs mums pašiem,” norādījusi “Rīgas 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Pasākuma organizatori uzsver, ka ikvienam būs iespēja kļūt par Eiropas kultūras gada atklāšanas dalībnieku, piedaloties šajā vēsturiskajā akcijā palīdzēt grāmatām nokļūt to jaunajās mājās.

“Tā ir arī mūsu iespēja pavērt vārtus uz plašajiem bibliotēkas krājumiem, lai tie būtu ērti pieejami jaunajā ēkā un ar tehnoloģiju starpniecību pieejami visai Latvijai jebkurā brīdī,” piebildis LNB direktors Andris Vilks.

LNB jaunā ēka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā ieplānota kā daudzu svarīgu kultūras pasākumu norises vieta. Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar “Rīgu 2014” gatavo vērienīgu grāmatniecības piecsimtgadei veltītu izstādi. Jaunā ēka gada garumā kļūs par mūsdienu mākslas izstāžu, koncertu un kinofilmu demonstrējumu vietu. Programmas plānošanā un organizēšanā iesaistījušies gan LNB speciālisti, gan Eiropas kultūras gada projektu realizētāji.

Jau vēstīts, ka LNB jaunā ēka joprojām ir tapšanas stadijā, un, lai gan to paredzēts nodot ekspluatācijā 2013.gada beigās, patlaban vēl nav sākušies tās pabeigšanai nepieciešamie infrastruktūras objektu būvdarbi, tostarp pieslēgums ūdensvadam, kanalizācijas tīkliem un siltumtrasei un autostāvvietas izbūve.

“Rīgas 2014” vadītāja Čivle intervijā aģentūrai BNS iepriekš atzina ‒ ja LNB jauno ēku neizdosies pabeigt līdz 2014.gada sākumam, tā būs slikta ziņa Latvijai starptautiski, jo Rīgai kā topošajai Eiropas kultūras galvaspilsētai ir pievērsta arī citu valstu uzmanība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+