×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Eiropas līderi vienojas par kopīgu rīcību bēgļu masveida bojāejas novēršanai Vidusjūrā (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

ES valstu un valdību vadītāji Briselē tikās ārkārtas Eiropadomē, kurā vienojās par kopīgu rīcību, lai novērstu bēgļu masveida bojāeju un sniegtu atbalstu dalībvalstīm, kas saskaras ar bēgļu straumi, informē Valsts kancelejā.

ES valstu un valdību vadītāji pieņēma kopīgu paziņojumu, kurā vienojās par ES klātbūtnes stiprināšanu Vidusjūras reģionā, cilvēku kontrabandas apkarošanu, nelegālo imigrācijas plūsmu novēršanu un iekšējās solidaritātes stiprināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm.

“Esmu apmierināta ar šodienas Eiropadomes iznākumu. Iedzīvošanās un pelnīšana uz citu cilvēku nelaimes rēķina ir nepiedodama, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk apturēt cilvēku kontrabandas darbību Vidusjūrā,” uzsvēra Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Paziņojumā ir aicināts stiprināt ES operāciju „Triton” un „Poseidon” kapacitāti, trīskāršojot to finanšu un materiālos resursus un uzsākt sistemātisku rīcību cilvēku kontrabandas kuģu identificēšanai, pārķeršanai un iznīcināšanai.

“Arī Latvija ir gatava sniegt savu atbalstu dalībvalstīm, kuras saskaras ar bēgļu plūsmu. Esam gatavi piedāvāt savu ekspertu palīdzību, lai paātrinātu patvēruma pieprasījumu izskatīšanu, kā arī materiāltehnisko nodrošinājumu – helikopteri, patruļas kuterus, mobilās novērošanas automašīnas, robežsardzes ekspertus,” sanāksmē sacīja Straujuma.

Tāpat arī ES valstu un valdību vadītāji uzsvēra atbalsta nepieciešamību trešajām valstīm, lai pastiprinātu to jūras un sauszemes robežu uzraudzību un lai ierobežotu nelegālās migrācijas plūsmas Vidusjūrā. „Ir svarīgi novērst migrācijas cēloņus, tāpēc attīstības sadarbība ir ļoti būtiska,” teica L.Straujuma.

Latvijas prezidentūra ES Padomē ir gatava virzīt t.s. ceļu karti to lēmumu īstenošanai, kurus šodien pieņēma ES valstu un valdību vadītāji Eiropadomē un ziņos ES valstu un valdību vadītājiem par sasniegtajiem rezultātiem jau jūnija Eiropadomē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav mūsu darīšana Atbildēt

    Lai tie nelegālie migranti paliek savā zemē un veido to pēc savas patikas. Galvenais — Allah akhbar!

Draugiem Facebook Twitter Google+