Foto: LETA/EPA

ANO: Imigrantu bojāejas iemesls Vidusjūrā – ES līdzcietības trūkums 9

Pievieno LA.LV

ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids Raads al Huseins paziņojis, ka traģiskajos imigrantu bojāejas gadījumos Vidusjūrā vainojama Eiropas Savienības (ES) cietsirdīgā imigrācijas politika, kas atsakās atzīt pienākumu pret pasaules nabadzīgajiem un vajātajiem iedzīvotājiem.

Kokteilis
Saules aptumsums 12. augustā: ko cilvēki gadsimtiem ilgi uzskatījuši par bīstamu un ko labāk nevajadzētu darīt
No 12. līdz 28. augustam labāk uzmanīties… 3 zodiaka zīmēm dzīve var negaidīti apgriezties kājām gaisā
Plāno ceļojumu rudenī? Nosaukti 7 populāri galamērķi uz kuriem eksperti šogad neiesaka doties 1
Lasīt citas ziņas

“Tas ir pastāvīgas neveiksmīgas pārvaldības un monumentālas žēlsirdības trūkuma rezultāts,” sacījis Zeids, mudinot ES paplašināt meklēšanas un glābšanas operācijas jūrā.

Tā vietā, lai atzītu bēgļu tiesības un pašu vajadzību pēc lēta darbaspēka, ES riskē “pārvērst Vidusjūru par milzīgu kapsētu”, norādījis ANO komisārs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Politiķiem būtu laiks uzņemties drosmīgu vadību šajos jautājos, nevis piebiedroties bezjēdzīgai klaigāšanai par vēl stingrāku aizturēšanas politiku,” uzsvēris Zeids.

Jau ziņots, ka Vidusjūrā Lībijas piekrastē naktī uz svētdienu apgāzās kuģis ar aptuveni 700 imigrantiem, no kuriem izglābties izdevās vien nedaudziem.

Kā informēja Itālijas krasta apsardze, izdzīvojuši tikai 28 cilvēki. Atbilstoši viņu teiktajam uz zvejas kuģa bija aptuveni 700 cilvēku, apliecināja amatpersonas.

Savukārt starptautiskā Migrācijas organizācija pirmdien (IOM) saņēmusi palīgā saucienu no grimstoša kuģa Vidusjūrā, uz kura klāja atrodas vairāk nekā 300 cilvēku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.