×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2012
Drukāt

Eiropas valstu līderi prognozē grūtu gadu

Atzīmējot desmito gadskārtu kopš Eiropas vienotās valūtas ieviešanas, Eiropas Savienības (ES) valstu līderi prognozējuši, ka eirozonu šogad gaida grūti pārbaudījumi.

Kā izteicies Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, kuru pašu gaida vēlēšanu gads, Parīzes ekonomisko politiku nediktēs “nedz tirgus, nedz reitingu aģentūras”. Pēc viņa sacītā, šis gads būs “pilns risku, bet arī iespēju”. “Pilns cerību, ja mēs zināsim, kā stāties pretī izaicinājumiem. Pilns briesmu, ja paliksim stāvot uz vietas,” norādījis Francijas līderis. “Pārvarēt krīzi, veidot jaunu izaugsmes modeli, ļaut Eiropai piedzimt no jauna – tie ir daži no izaicinājumiem, kas mūs gaida,” viņš piebildis.

Vācijas kanclere Angela Merkele gada nogalē atzinusi, ka Eiropu “joprojām tur sasprindzinājumā parādu krīze” un priekšā gaidāms grūts gads, it īpaši eirozonai. Viņa paudusi pārliecību, ka Eiropa no krīzes iznāks spēcīgāka, lai gan ceļš tās pārvarēšanai “ir garš un nebūs bez neveiksmēm”.

Grieķijas premjerministrs Luks Papadems atzinis, ka nule aizvadīts smags gads ar “vajadzīgiem, bet grūtiem lēmumiem”, un arī priekšā gaidāms ļoti grūts laiks.

Atzīmējot eiro desmitgadi, Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmdien gatavojas izlaist divu eiro piemiņas monētu, lai gan jubilejas svinības aptumšo bažas par eirozonas nākotni.

“Neraugoties uz izaicinājumiem, ar ko patlaban jāsaskaras Eiropai un pārējai pasaulei, eirozonas iedzīvotāji var būt mierīgi, zinot, ka ECB paliks uzticīga savam mandātam – uzturēt cenu stabilitāti,” savā Jaungada vēstījumā solījis jaunais ECB vadītājs Mario Dragi.

Beļģijas jaunais premjerministrs Elio Di Rupo paudis pārliecību, ka 2012.gadam būs izšķiroša nozīme, un mudinājis “pārvērst šķēršļus jaunās iespējās”.

Savukārt Šveices prezidente Evelīne Vidmere-Šlumfa aicinājusi savas valsts iedzīvotājus grūtajos laikos būt vienotiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+