×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

EK neļaus Zviedrijai pagarināt robežkontroli (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Zviedrijas karogs.

Eiropas Komisija (EK) neļaus Zviedrijai turpināt robežkontroli pēc pašreizējā termiņa beigām, kas ir novembra vidus, paziņojis Eiropas Savienības (ES) migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

“Pagarinājuma nebūs. Robežkontrole beigsies divu mēnešu laikā. Priekšnosacījumi pagarinājuma piešķiršanai vairs nav spēkā,” norādījis Avramopuls.

Lai kontrolētu migrantu plūsmu, Šengenas zonas valstis Zviedrija, Dānija, Vācija, Austrija un Norvēģija 2015.gadā ieviesa kontroli uz robežām.

Sākotnēji bija domāts, ka šie pasākumi būs spēkā tikai sešus mēnešus, bet vēlāk tie tika vairākkārt pagarināti.

ES noteikumi paredz, ka pagarinājumu var piešķirt tikai trīs reizes un pēdējā termiņš beidzas novembra vidū.

Zviedrijas ieviestā robežu kontrole ietekmē prāmju termināļus Zviedrijas dienvidos, kur ierodas daudzi ceļotāji no Vācijas un Dānijas.

Pārbaudes tiek veiktas arī uz Dāniju un Zviedriju savienojošā Ēresunda tilta, kas nodrošina vilcienu un autotransporta satiksmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bieži EK lēmumi ir prettiesiski ES dalībvalstu likumiem, jo negarantē attiecīgās valsts drošību. EK lēmumi pārvērš dalībvalstis par miskastēm, kur imigranti VAR IERASTIES BEZJĒDZĪGA SKAITĀ!!! Kur ir EK, kad šie imigranti dara prātam neatveramas lietas un nodarbojas ar vietējo iedzīvotāju iznīcināšanu??? Tad valstis cīnās vienatnē! Esmu bijusi Zviedrijā un zinu, ko runāju!!!!!!!! ROBEŽKONTROLEI IR JĀBŪT!

Draugiem Facebook Twitter Google+