×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

EK sola atbalstu sviesta un vājpiena pulvera privātai uzglabāšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības tirgu ekspertu grupā ceturtdien paziņots lēmums īstenot atbalsta pasākumus piena un to produktu tirgū, piešķirot atbalstu sviesta un vājpiena pulvera privātai uzglabāšanai, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

EK vērtē iespēju piešķirt atbalstu arī siera privātai uzglabāšanai, ņemot vērā, ka tieši šis produkts bija galvenais uz Krieviju eksportētais produkts ne tikai piena produktu grupā, bet arī kopumā.

Plānots, ka privātās uzglabāšanas izmaksas EK segs trīs līdz septiņus mēnešus.

Par atbalstu sviesta un vājpiena pulvera privātai uzglabāšanai apstiprināšanu EK plāno lemt nākamajā nedēļā – 2. septembrī – īpaši šim nolūkam sasauktā EK Lauksaimniecības tirgu ekspertu grupas sanāksmē.

Atbalsta apmēru pagaidām EK nav publiskojusi. Par to, vai atbalsts tiks piešķirts arī siera uzglabāšanai, EK lems vēlāk.

ZM atzīmē, ka līdz šim Latvijas piena produktu ražotāji nav izmantojuši privātās uzglabāšanas atbalsta pasākumus.

Ministrijā atgādina, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) augusta vidū nosūtīja vēstuli EK Lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam, kurā aicināja EK nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem un par vairāku pasākumu tūlītēju īstenošanu ar mērķi mazināt tirgus piedāvājuma spiedienu un tā izraisīto cenu lejupslīdi.

Latvija EK prasa palielināt valsts intervencē iepērkamo produktu apjomu limitu, paaugstināt intervences iepirkuma cenas un samazināt nepieciešamo nodrošinājumu summas, kā arī privātās uzglabāšanas shēmā noteikt garākus uzglabāšanas periodus un atvieglotus nosacījumus avansa maksājuma saņemšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+