×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Mājokļa mazbudžeta dizains: stilīgs, funkcionāls un ne pārāk dārgs (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Matroshka furniture" kolekcijas mēbeles darinātas no bērza saplākšņa un ozola finiera. Tās ir ērti kombinējamas un transformējamas tā, lai aizņemtu mazāk vietas. Paredzēts, ka šāda mēbelējuma telpā ciemos iespējams uzņemt desmit viesus.

Mājokļa iekārtošanā vienmēr aktuāls bijis arī demokrātiskais jeb mazbudžeta dizains. Īpaši jauniem ļaudīm, kas tikai nupat uzsākuši patstāvīgu dzīvi.

Par stilīgu, funkcionālu un ne pārāk dārgu mājokļa iekārtojumu vairāk domā tieši skandināvi. Jaunā interjera kolekcija “BRAKIG” (dumpīgs – tulkojumā no zviedru valodas) ir Kopenhāgenas radošās apvienības “Netzwerk ArtRebels” un “IKEA” dizaineru kopējs projekts. Jaunā līnija ir savdabīgs IKEA stila sajaukums, kurā apvienoti gan zīmoli, gan mode un krāsas. Neskatoties uz kolekcijas nelielo produktu skaitu – kopumā tajā ietilpst tikai 30 priekšmeti –, tajā ir viss, kas nepieciešams funkcionālai sadzīvei. Pieprasījums pēc tās jau ir liels, jo visas lietas – mēbeles, lampas, tekstilpreces, trauki, aksesuāri un tapetes – ir savā starpā saskaņotas, funkcionālas un stilīgas. Tas ir tieši tas, kas nepieciešams studentiem un tiem cilvēkiem, kuri vēlas iekārtot ērtu, stilā saskaņotu un demokrātisku dzīves telpu.

Dāņu kompānija “Innovation” šajā gadā laidusi klajā jaunu kolekciju, kas speciāli radīta vienistabas mājokļa iekārtošanai un piemērota jauniem ļaudīm. Tajā ir ērti, izvelkami un daudzveidīgi modelējami jauniešu dīvāni, pufi, matrači, krēsli, galdiņi un tekstila izstrādājumi ar šosezon tik aktuālo daudzveidīgo printu rakstu.

Interesantu mēbeļu komplektu mazām telpām radījis zviedru zīmols “Matroshka furniture”. Tā ir jauna kompānija, ko nodibinājušas trīs industriālā dizaina fakultātes absolventes ar mērķi izvirzīties tieši funkcionālā dizaina jomā. Iedvesmu šīm mēbelēm dizaineres guvušas no populārajiem krievu tautas suvenīriem, lellēm matrjoškām. Koncepts prezentē ideju: četras telpas vienā. Mēbeles paredzētas 15 m2 lielas telpas iekārtošanai, apvienojot tajā gan darba vietu, gan dzīvojamo un viesistabu, gan guļamtelpu. Tām nepieciešamā brīvā grīdas platība ir 2 × 3,5 m.

Savukārt pašmāju zīmola “Foldlife” radītāji nesen presē izteikuši vēlmi kļūt par kartona “IKEA”. Kartona galdi, krēsli, skapji – tās ir zaļās mēbeles, kas, iespējams, ar laiku varētu nomainīt “IKEA” masveida produkciju Latvijas studentu mājokļos. Uzņēmums jau trīs gadus izstrādā kartona mēbeļu dizainu un sadarbojas ar vairākām kompānijām, kas viņu ieceres pārvērš realitātē. Visvairāk pircēju kartona mēbeles atradušas Vācijā, bet pamatīga krava esot aizceļojusi arī uz ASV.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. briesmīgi nedroši izskatas

  2. Fuj, cik nesmuki! Tā var students padzīvot, kojās, bet ne normāli dzīvot.

  3. It kā jau viss baigi funkcionāls, bet tā arī neredzu izskaidrojumu tai kastei (pirmais attēls) zem rakstāmgalda. Izskatās, ka tur neko nevar ielikt. Tikai paceļ galdu augstāk un aizņem vietu… Priekškam?

Draugiem Facebook Twitter Google+