×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Eksperte: izmaiņas Bērziņa komandā ir kancelejas iekšēja lieta

Foto- LETAFoto- LETA

Izmaiņas Valsts prezidenta Andra Berziņa kancelejā ir tikai šīs iestādes iekšēja lieta, aģentūrai BNS norādīja sabiedriskās politikas centra “Providus” eksperte Iveta Kažoka.

Kancelejā notikušas vairākas personāliju izmaiņas, bet Kažoka atzina, ka izmaiņas prezidenta komandā ir iekšēja lieta, taču ar laiku vērotājiem no malas būtu jāredz, vai tās ir devušas rezultātu.

“Manuprāt, gadu pēc atrašanās amatā acīmredzot prezidents ir labāk sapratis, ko nozīmē būt par prezidentu, un attiecīgi maina cilvēkus sev apkārt. Bet, tā kā publiski nav zināms, kāda būs prezidenta komanda nākotnē, uz kādiem jautājumiem Bērziņš fokusēsies, ir grūti spriest, vai tā ir atbrīvošanās no nevēlamiem kadriem vai grandiozāka reorganizācija, lai pārfokusētu prezidenta darbu uz tādiem jautājumiem, ar kuriem nenodarbojās iepriekšējie prezidenti. Ja Bērziņam ir plašāka vīzija par pārmaiņām prezidenta institūcijā, tad gan to būtu labāk izskaidrot sabiedrībai, bet nedomāju, ka katru kadru nomaiņu vajadzētu uztvert ar aizdomām,” notiekošo komentēja Kažoka.

Sabiedriskās politikas centra pārstāve arī uzskata, ka pirms gada Bērziņa pieteiktie darbības virzieni pašlaik nav īsti sasniegti, iespējams, ka viņš meklē komandu, kas to spēs paveikt labāk.

“Tas, ko Bērziņš pateica pirms gada, kļūstot par prezidentu, ka viņš vairāk grib strādāt un pievērsties ekonomikas jautājumiem, attīstības jautājumiem, investīciju piesaistei, šā gada laikā tas nav noticis. Nezinu, vai tas izskaidro pārmaiņas prezidenta komandā. Ja jā, tad ar interesi skatīšos, kas tad ieņems amatus, kā viņš reorganizēs komandu, lai sākumā izvirzītos mērķus sasniegtu labāk,” sprieda eksperte.

Kažoka arī norādīja, ka ir sarežģīti vērtēt, vai, piemēram, atteikšanās no vēstures padomnieka, nozīmē vispār atteikties no konsultācijām, jo, iespējams, tās var iegūt bez formāla padomnieka.

Jau vēstīts, ka apmēram pirms gada Valsts prezidenta amatā tika ievēlēts Andris Bērziņš. Tagad kancelejā notikušas vairākas izmaiņas.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka prezidenta padomniece ekonomikas jautājumos Elīna Egle vairāk nestrādā prezidenta kancelejā. Darbu prezidenta kancelejā pametīs arī ilggadējais prezidenta ārlietu padomnieks Andris Pelšs, kura pēdējā darbadiena kancelejā būs 22.jūnijā, savukārt 28.jūnijā pēdējā darbadiena būs arī vēstures un mazākumtautību padomniekam Antonijam Zundam. Vēstures padomnieka kancelejā vairs nebūšot.

Patlaban arī zināmi daži jaunie prezidenta padomnieki. Jau pirmdien darbu sācis jaunais Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Aleksandrs Bimbirulis, kurš iepriekš strādājis par prokuroru, kā arī bijis prezidenta Andra Bērziņa kādreiz vadītās tagadējās “SEB bankas” ilggadējs darbinieks.

Savukārt jaunais padomnieks ārpolitikas jautājumos būs līdzšinējais Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks ES budžeta jautājumos Marģers Krams, kurš jaunos pienākumus sāks pildīt 25.jūnijā.

Bērziņš pirmdien izteicās, ka fokusa maiņa ir normāla situācija un turpmāk prezidenta kancelejas darbs būs vairāk orientēts uz reģionālo attīstību, ar to saistīto Kopējās lauksaimniecības politiku Eiropā, kā arī Eiropas struktūrfondu jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+