×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Eksperts: valdība ir stabila, jo partijām nav citas izvēles kā sadarboties (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība ir stabila, jo to veidojošajām partijām nav citu izvēļu, kā strādāt kopā, aģentūrai BNS pauda Latvijas Universitātes Politikas zinātnes doktora studiju programmas direktors Juris Rozenvalds.

Eksperts norādīja, ka lai arī nesen parādījās pirmās atšķirības starp partijām Stambulas konvencijas sakarā, valdība ir stabila, jo partijām nav citas iespējas kā sadarboties. “[Tieslietu ministra Dzintara] Rasnača kunga rīcība atbilst NA elektorāta nostājai, taču nesaskan ar pārējo partneru ideoloģiju,” pastāstīja Rozenvalds. Arī, runājot par pārējo partiju lomu sadali koalīcijā, politologs norādīja, ka “Vienotība” ir ieņēmusi savādāku lomu nekā iepriekš – tādu kā opozicionāra, jaunākā partnera lomu valdībā.

“Tas gan viņiem, protams, ļoti nepatīk, jo agrāk šo lomu lielākā vai mazākā mērā pildīja NA. Taču, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta sakarā “Vienotības” argumenti lielā mērā atspoguļo valdības darbu. Tā tomēr ir diezgan skandaloza situācija, kas izveidojusies un lielā mērā var piekrist “Vienotības” argumentiem par šo rotācijas ideju,” sacīja Rozenvalds.

Politologs valdošo koalīciju apzīmēja ar terminu “draugu terārijs”. “Viņi nav draugi, bet citas izvēles viņiem nav. Un pašreizējā situācijā, ja turpināsies šāds spēku sadalījums Saeimā, kā arī retorika, ka ir tie vieni, kas uzvar vēlēšanās, bet viņiem nekādā ziņā nevar uzticēties, veidojot valdību, tad šī ir vienīgā iespējamā kombinācija, kas var veidot valdību,” sacīja Rozenvalds, norādot, ka lai arī spēku samērs kopš Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdības krišanas ir mainījies un valdošā partija ir ZZS, nekas radikāli valdībā nav mainījies.

Politologs arī norādīja, ka pašlaik ir divas sīkpartijas, kuras varētu iekļūt Saeimā bez esošajām koalīcijas partijām un “Saskaņu” – tā ir Artusa Kaimiņa dibinātā “KPV” un “LRA”. “Tomēr KPV, visticamāk, nebūs lielos draugos ar LRA, līdz ar to, izņemot spēcīgu retoriku, abu šo partiju iespējas ietekmēt procesus ir stipri ierobežotas,” pauda Rozenvalds.

Kučinska valdībai Saeima ārkārtas sēdē uzticību izteica 11.februārī. Pirmās simts dienas Kučinska Ministru kabinetam apritēs nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet neviena no šīm “latviskajām” partijām nespēj, vai pareizāk sakot – neuzdrošinās atklāti argumentēt savas nācijas politisko tiesību atšķirību un prioritāti savā Valstī (savas etniskās attīstības teritorijā) salīdzinājumā ar cittautiešiem; neuzdrošinās pateikt, ka nacionālas valsts demokrātija nav pielīdzināma izbijušas impērijas “demokrātijai”, kurā okupanti kļuvuši līdztiesīgi okupētajiem un kuru etniskā integritāte tiek mērķtiecīgi iznīdēta, kā traucējoša “globalizācijai” – faktiskai impērisko “tradīciju” saglabāšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+