Publicitātes foto

“Electric Light Orchestra” mūzika klasiskās skaņās 0

Leģendārās britu rokgrupas “Electric Light Orchestra” (“ELO”) mūzika atgriežas Latvijā – grupas leģendas 45. gadskārtā 11. septembrī Rīgas Kongresu namā “ELO” slavenākie grāvēji skanēs klasiska stīgu orķestra  “Berlin String Ensamble”  un mūziķa Fila Beitsa sniegumā.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pasaulslavenā britu rokgrupa “Electric Light Orchestra” tika dibināta 1971. gadā Lielbritānijā. Toreiz jaunās grupas mērķis bija paplašināt ārtroka stila iespējas, ievirzot to “orķestra roka” jeb simforoka gultnē un piešķirot mūzikai klasiskāku skanējumu ar čellu, vijoļu un pūšamo instrumentu palīdzību. Šī ideja iepatikās pieaicinātajam Džefam Linnam, kas neilgi pēc pirmā albuma izdošanas un Roja Vuda aiziešanas no grupas kļuva par “ELO” līderi un dzinējspēku.

Līdz 1974. gadam, kad tika ierakstīts albums “Eldorado”, “ELO” mūzika apvienoja sevī košu softroka un simforoka garā aranžētu melodiju kaleidoskopu, bet turpmākajās kompozīcijās ieskanējās arī disko ritmi – balstoties uz šā stila kanoniem, 1979. gadā tika ierakstīts albums “Discovery”, kas piedzīvoja lieliskus panākumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz 1986. gadam grupa izdevusi 12 studijas albumus un radījusi virkni neaizmirstamu hitu, kurus gan oriģinālversijās, gan no citu izpildītāju radītās kaverversijās raidstacijas turpina atskaņot joprojām. Starp tiem ir gan “Can’t Get It Out Of My Head”, “Don’t Let Me Down”, “10538 overture”, “Roll over Beethoven”, “Showdown”, “Ma-ma-ma-Belle”, “Evil Woman”, “Strange Magic”, “Living Thing”, “Rockaria”, “Telephone Line”, “Sweet Talkin Woman” un “Ticket To The Moon”.

Lai arī “ELO” dziesmas un albumi bija ļoti veiksmīgi, arvien vairāk nostiprinot “ELO” pozīcijas pasaules mūzikas tirgū, grupas līderis Džefs Linns nolēma grupas darbību pārtraukt un sāka individuālu darbu, kļūstot par vienu no pieprasītākajiem komponistiem un producentiem. Šis solis sāka neskaitāmas transformācijas “ELO” sastāvā. 1988. gadā grupas bundzinieks Bevs Bevans mēģināja pierunāt Linnu ierakstīt vēl vienu “ELO” albumu, taču Linns atteicās, un Bevans nodibināja “ELO” turpinošu atzaru – savu grupu “ELO Part II”, kurā no iepriekšējā sastāva piedalījās vienīgi Luiss Klārks. Deviņdesmito gadu sākumā grupa izdeva divus albumus un līdz pat gadsimtu mijai aktīvi koncertēja.

2001. gadā mūziķi Miks Kaminskis, Luiss Klārks, Kellijs Groukats, Ēriks Trojers, Partenons Hakslijs un Gordons Taunsends apvienojās grupā, kurai deva nosaukumu “The Orchestra”, kas simbolizēja katra mūziķa saistību ar “Electric Light Orchestra” un “ELO part II”.

Šoreiz koncertā Rīgā būs iespēja izbaudīt “ELO” mūziku klasisko stīgu instrumentu skaņu un roka harmonijas polifoniskajā sakārtojumā kopā ar “ELO” mūziķu kolēģi Filu Beitsu. Viņš 1978. gadā kļuva par mūziķi, kuram bija gods atklāt “ELO” koncertus viņu pasaules turnejas “Spaceship” laikā. Fila radošais dzīves posms turpinājās duetā ar “ELO” dibinātāju Miku Kaminski un vēlāk arī “The Bev Bevan Band” projektā kopā ar Bivu Bivenu un Džefu Linnu, laika posmā no 2003. līdz 2005. gadam arī “Bev Bevan’s Move”. Vēlāk, 2007. gadā, Fils dibināja “ELB” (“Electric Light Band”) Vācijā. Kopā ar Tīnu Makbeinu un Miku Kaminski tapa kopējais projekts “Beatles, Blues and Blue Violin” (BBBV) 2011. gadā tas noslēdzās ar kopēju apvienošanos “Electris Light Orchestra Classics”. Jāpiebilst, ka “ELO” mūziķi Rīgā uzstājās šā gada aprīlī.

Reklāma
Reklāma

VARBŪT NODER!!

Koncerts: 11. IX 20.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 8 – 60

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.