×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Kurš būs saimnieks Latvijā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja kāds saka, ka atjaunotai Latvijai pāri par 20 gados nav diez cik labi gājis, tad jāņem vērā, ka reālo varu turējuši valsts pārvaldīšanas mākslā daudz virtuozāki ļaudis nekā tie pasīvie personāži, kas dēvējušies par politiķiem, uzstādījuši kandidatūras vēlēšanās, izlikušies aizņemam premjerministru un valsts sekretāru posteņus.

No neilgās atgūtās neatkarības vēstures zinām, ka papriekš noteikšanu sagrāba bijušie komunisti, čekisti un komjaunieši, kuri sekmīgi iefiltrējās un integrējās gaišo spēku rindās, lai nostrādātu posta darbus. Pamazām viņus nomainīja citi pavaldoņi un pelēkie kardināli, vēl plēsonīgāki pēc rakstura par vecajiem komunistiem. Radās briesmīgo oligarhu šlaka, kas ielauzās pie varas ar izsūtāmajiem zēniem un rokaspuišiem un izlaida caur savu gremošanas sistēmu visu tautas klētīs un mantnīcās savesto. Nāvējošā tuvcīņā ar kampējiem, kas nevarēja un nevarēja atēsties, saķērās Sorosa fonds – zināmā mērā teiksmains personificējums, jo šie ļaudis uzradās naktīs, maskojās kā Zorro, un tikai rīta avīzēs mierīgie iedzīvotāji dabūja izlasīt, ka tumsas aizsegā atkal kāds naudasmaiss apgāzts augšpēdus un izkratīts.

Glābjot batālijās kailo dzīvību, politiķi aizvien biežāk noslēpās ar krampīti aizvērtās koalīcijas padomes četrās sienās un kontrabandas ceļā vai caur darba grupām mēģināja realizēt atlicināto varas mazumiņu. Arī tagad viņi nav ērgļi, kas valda Latviju. Tauta, sēdēdama kā uz federēm, vēro, kas tie par talibāniem, kuri raujas pēc politiskām un ekonomiskām atslēgām aizgājušo papucīšu oligarhu vietā. Viens muskuļots spēks tur visu savā pavadā – “zviedru bankas” – arī skaitāmas mitoloģisko tēlu Svensonu kategorijā. Tad ir lienošā maigi žņaudzošā Krievijas vara. Tie arī nebija Latvijas spožākie gadi, kad pazemīgi liecām muguru uzkundzējušās starptautisko aizdevēju naudas varas priekšā. Bet visbriesmīgākā rēkoņa un elles katlu šķinda dzirdama dibenplānā, kur zvetējas Maksātnespējas aģentūras monstri ar Termiņuzturēšanās atļauju tirgotāju titāniem. Nav skaidrs, kas ir savervētie formējumi naidīgo pretspēku ģenerāļu Krusas un Sabas pakļautībā, kurā pusē cīnās milzu zemūdens zirneklis Krakens, kuri ir “labie” partizāni un kuri “sliktie” treniņbiksēs – bet jaušams, ka daudzus nolaidīs no kātiem, izdzīvojušo būs maz, karalauks mirks nežūstošās asinīs. Kungs, stāvi mums klāt – kad izklīdīs dūmi, varbūt beidzot latvieši nāks pie varas Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Krievi latvijas biedrības namā svista pļeskas leks Slavu krievu zemes dēlam Puķinam tie rēks

 2. Latvieti tev jāsaka vienreiz vardi skarbi cūkas kāpj uz altari notiek grēku darbi
  tas par Latviešu biedrības namu

 3. bet tagad kas ir pie varas vienotiba ar savu bandu

 4. To, ka esam neapmierināti, jau visi raksta. Bet godājamie žurnālisti! Pasakiet tai tautai, kur tad ir tā vaina,ka mēs visi esam tur kur esam? Ne Amerikas, ne Krievija onkuļi taču mūsu Saeimu nevēlēja un valdību neveidoja. Pasakiet atklāti, kur tā vaina vai klusējat, ja to nevarat pateikt! Veiksmi darbā!

 5. Lai katrs uzdod sev jautājumu, ”vai spēsim visi piedalīties nākošās vēlēšanās, vai spēsim visi nobalsot ar tukšām aploksnēm, atsviežot šo dažādo partiju zaņķi no valsts pārvaldes.” Pelēko kardinālu mafijas apvienībai ir pilnīgi viena alga, kuras no viņu kabatas partijām uzvarēs, visas tās ir paklausīgas pat viņu mazā pirkstiņa mājienam.

 6. “Kungs, stāvi mums klāt – kad izklīdīs dūmi, varbūt beidzot latvieši nāks pie varas Latvijā.”
  ——————————————————-
  Nu tad, cien.latvieši, Saeimas vēlēšanās teiksim visi reizē: Lai tā būt ! “Amen” neteiksim, jo tas nebūtu latviski.

Draugiem Facebook Twitter Google+