×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Ēriks Lanss “Vai mēs tiksimies vēlreiz”

lr_vai_tiksimies

Valstī populāra televīzijas raidījuma vadītājs, kuru mudinājusi līdzjūtīga sirds, ieradies sniegt palīdzīgu roku savas kādreizējās mīlestības administrētā radoša atpūtas nama biznesā, reklāmā un arī mīklainībās. Tā ir leģendām apvīta, gadsimtiem sena ēka, kas vientulīgi stāv jūras malā.

 

Un tur viesis nokļūst tikpat leģendāras argentīniešu blūza grupas vieskoncertā. Taču savdabīgais personāls un dīvainie viesi ir tiktāl sapinušies nama un paši savas ikdienas mistikā un viltībās, ka pat ar detektīva spējām apveltītais atbraucējs nespēj atrisināt šo rēbusu. Un izrādās, ka viņš pats ir ne tikai neparastā koncerta viesis, bet arī viens no blūza grupas dalībniekiem, kas beidzot sapratis, kāds nepiedodams naivums reizēm ir nenoticēt leģendām.

Grāmatas pēcvārdā Ē. Lanss piebilst, ka ne jau sižets vai notikumu shēma ieinteresē lasītāju, bet gan prasme šo shēmu pasniegt skatāmā, ticamā un intriģējošā izklāstā.

Autors pats šo darbu pieticīgi nodēvējis par “autobusa romāniņu”, kas ļauj aizmirst sadrūmušo laiku aiz autobusa loga un pasaules rūpes savā apkārtnē, braucot no Madonas līdz Rīgai. Patiesi, spraigais sižets ļauj mums skatīt it kā intrigām piesātinātu azartisku kinokomēdiju, kur katrā epizodē mijas komiska personāžu nopietnība, mistikas un drāmas elementi. Un šai spēlfilmai beidzoties vēl brīdi ir saklausāma rezignēta, mazliet skumja, taču ne bezcerīga nots. Varbūt par sevi, varbūt par mums visiem.

Izdevniecība “Lauku Avīze”, sērija “Lata romāns”, 2012. gads, 208 lpp. Cena Ls 1,95.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+