Uncategorized

ES apsver vēstnieku atsaukšanu no Sīrijas 0

Eiropas Savienība (ES) nākamnedēļ apspriedīs plānus par vēstnieku atsaukšanu no Sīrijas, apliecināja augsta ranga ES amatpersonas. Sanāksme nākamo ceturtdien un piektdien pamatā fokusēsies uz “iespējamo ES vēstniecību slēgšanu Sīrijā”, norādīja divas amatpersonas.

Eiropa apsver iespēju par koordinētu diplomātisko kontaktu apturēšanu ar Damasku pirms spiediena izvēršanas ANO centienos panākt jaunu soļu īstenošanu pret Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, sacīja ES amatpersona.

Vaicāts par ES Ārlietu dienesta piedāvāto plānu, kas atbilstoši ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākušajiem dokumentiem pēdējo divu nedēļu laikā ticis apspriests vēstnieku sarunās, ES augstās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones preses sekretārs Mihaels Manns sacīja, ka debatēm atvērtas ir dažādas alternatīvas.

Eštones dienesta vadošie darbinieki izstrādājuši alternatīvus plānus, kuros paredzētas iespējas, ka Sīriju “pamet visas ES delegācijas, dažas paliek un neviena netiek pārvietota”, sacīja Manns, piebilstot, ka atbilstoši Eštones “sarkanajām līnijām” Sīrijā ir jāpaliek ES, bet ne obligāti dalībvalstu pārstāvniecību darbiniekiem.

ES ārlietu ministru sanāksmē pirmo reizi piedalīsies arī Turcijas ārlietu ministrs Ahmets Davutoglu, kurš Eiropas kolēģus informēs par “politisko dialogu starp [Damaskas] valdību un politisko opozīciju” Sīrijā un ārzemēs, jaunākajām diplomātiskajām iniciatīvām saistībā ar Irānas jautājumu un Tuvo Austrumu miera procesu, apliecināja informācijas avots.

Centienos pārvarēt pretestību ANO Drošības padomē, kas tur varētu rasties pret koordinētiem pasākumiem pret Sīriju, ES Ārlietu dienests ir arī “iesaistījies diplomātiskos kontaktos ar Krieviju un Ķīnu, kā arī citām BRIC valstīm” – Indiju un Brazīliju -, apliecināja ES amatpersona.

LA.lv