Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
22. novembris, 2016
Drukāt

ES cīņa pret “naudas mūļiem”: Atklāj latvieša shēmu (4)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Aivzadītajā nedēļā Eiropas policijas birojs (EUROPOL) organizēja cīņu pret tā saucamajiem “naudas mūļiem” – tās ir personas, ar kuru starpniecību noziedzīgās grupas var viegli pārvietot un legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus.

Dalībvalstis atklāja 580 personu saistību ar šāda veida noziegumiem, savukārt 178 personas aizdomās par noziedzīgu līdzekļu realizāciju aizturēja. Viens kriminālprocess uzsākts arī par kādu Latvijas valsts piederīgo – 1980.gadā dzimušu vīrieti.

Pamanot Latvijas valstspiederīgā aizdomīgās darbības ar naudas pārskaitījumiem, Polijas likumsargi ziņoja Latvijai, ka, iespējams, krāpšanas rezultātā no kādas Vācijas bankas konta pārskaitīti naudas līdzekļi uz Latvijas pilsonim piederošu Polijas bankas kontu, kur daļa no naudas izņemta skaidrā naudā, bet daļa pārskaitīta tālāk uz tam pašam Latvijas pilsonim piederošu bankas kontu Latvijā.

Lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta otrās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādām darbībām Krimināllikumā paredzēta atbildība – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

EUROPOL organizētajā akcijā piedalījās Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Francija, Vācija, Grieķija, Itālija, Latvija, Moldova, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Spānija, Anglija un Ukraina.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Viens kriminālprocess uzsākts arī par kādu Latvijas valsts piederīgo – 1980.gadā dzimušu vīrieti.
  ———————–
  Man uzreiz mamikins prātā…

 2. “latvieša shēmu ”
  vai tomēr “latvijieša shēmu ” ???

 3. lūdzu juristu skaidrojumu Atbildēt

  tagad pārskaitit naudu no viena sava konta uz citu savu kontu ir noziegums? vai noziegums bija naudas izņemšana. apraktitas darbibas ari es veicu vismaz reizi mēnesī, tad mani ar var arestēt par naudas atmazgāšanu?

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+