×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

“Es gribu novecot bez plastiskās ķirurģijas.” Merilinai Monro 90 (1)

1. Kino leģenda, seksa simbols un vienkārši satriecoša sieviete

1no7
Autors: LETA/AFPAutors: LETA/AFP

Pasaulslavenajai kinozvaigznei Merilinai Monro šogad 1. jūnijā apritētu 90. To nav iespējams iztēloties, jo visiem, kas kaut reizi redzējuši Merilinu uz ekrāna, viņa vienmēr ir un paliks satriecoša aptuveni 30 gadus veca blondīne – tāda, kādu viņu redzam filmās; tāda, kāda aktrise bija savā nāves dienā.

Merilinas Monro (1926-1962) karjera ilga tikai 15 gadus. Salīdzinot ar iespaidu, ko viņa atstājusi uz kinematogrāfu un popkultūru kopumā, to grūti iztēloties. Merilina – dzimusi Norma Džīna beikere – daudz biežāk savā dzīvē bija nelaimīga nekā laimīga, un arī to grūti iztēloties, skatoties viņas filmas vai saglabājušos fotoattēlus, kuros redzama satriecoši skaista blonda, lielākoties smejoša sieviete.

Meitenes, lieciet aiz auss: Merilina, būdama neapšaubāms 20. gadsimta seksa simbols, sieviete, kuras skaistumu neapšaubīja un kura valdzina joprojām, nebija nekāda izbadināta “Cosmopolitan” maiksts, bet gan veselīga lauku meitene, kura mūsdienās valkātu 40. izmēru.

Merilina Monro ir, iespējams, visspilgtākais Holivudas Zelta laikmeta simbols, modes, skaistuma, popkultūras ikona. Ne velti viņas 90. dzimšanas dienu iezīmē viņas personīgo mantu izsole, kurā viena pati lūpukrāsa tiek lēsta vairāk nekā 5500 dolāru vērtībā.

Savukārt ONGallery un Playboy klubs izveidojis Merilinai Monro veltītu fotoizstādi “Daudz laimes dzimšanas dienā, Monro jaunkundz!”, ko Fulhemā varēs aplūkot no 2. līdz 30. jūnijam un kurā izstādīti patiesi reti fotoattēli, kurus uzņēmis Hjū Hefners, Endijs Vorhols, Duglass Kirklends, Eižens Kornmens, Lāslo Vilingers un citi.

Merilina Monro – izcila aktrise, sieviete, kura mīlēja smieties, mīlēja sabiedrību un alka mīlestības – nomira 1962. gada 5. augustā, vientulībā, pārdozējusi nomierinošus medikamentus un miegazāles.

Tā kā Merilinas Monro satriecošais skaistums un stila ikonas slava nereti aizēno viņas kinoaktrises talantu, mēs viņas dzimšanas dienā vēlamies atgādināt, ka viņa nebija tukšpauraina blondīne. Tādēļ apkopojām piecas izcilas Monro kinolomas un ar grūtībām izvēlējāmies 15 spilgtus citātus – ar grūtībām, jo izlase varētu būt arī divreiz plašāka, neko nezaudējot no kvalitātes.

  1. Kino leģenda, seksa simbols un vienkārši satriecoša sieviete
  2. "Viss par Ievu" (All About Eve)
  3. "Džentlmeņi izvēlas blondīnes" (Gentlemen Prefer Blondes)
  4. "Septītā gada drudzis" (The Seven Year Itch)
  5. "Džezā tikai meitenes" (Some Like It Hot)
  6. "Nesaderīgie" (The Misfits)
  7. Merilinas Monro atziņas

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja kāds tomēr vēl šaubās par viņas, kā aktises spējām – noskatieties “Niagara”, kas te gan nav minēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+