×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

ES ministri apspriedīs robežkontroles atjaunošanas iespējas

robeza3

Priekšlikumi, kurus šonedēļ saņems Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri, paredz, ka Šengenas zonas valstis “ārkārtējos apstākļos” būs tiesīgas uz gadu atjaunot robežkontroli.

Darba dokumentā, kuru ceturtdien, 7.jūnijā, paredzēts apspriest iekšlietu ministru sanāksmē, kas notiks Luksemburgā, kā iemesls robežkontroles atjaunošanai tomēr nav minēta nelegālā imigrācija, kā to bija pieprasījusi Francija.

ES iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma sarunā ar aģentūru AFP uzsvēra, ka Šengenas līguma mērķis neesot nelegālās imigrācijas kontrole, kā arī papildus norādīja uz apstākli, ka kopš aprīļa, kad Parīzes un Berlīnes kopējā vēstule tikusi nodota ministriem, Francijas valdība ir mainījusies un konservatīvo Nikolā Sarkozī prezidenta amatā ir nomainījis sociālists Fransuā Olands.

“Priekš mums šīs vēstules vairs nav,” sacīja Malmstrēma. “Es to vēl neesmu apspriedusi ar jauno Francijas valdību, taču esmu pārliecināta, ka nākamajā iekšlietu ministrijas sanāksmē Francijai būs konstruktīva pieeja.”

Projekts paredz, ka Šengenas valstīm “ārkārtējos apstākļos” būs tiesības atjaunot robežkontroli uz sešiem mēnešiem. Šo termiņu būs iespējams vēlāk pagarināt vēl uz pusgadu.

Tikmēr kāda amatpersona, kas piedalās sarunās, atzina, ka Eiropas Komisija (EK) vēl nav izstrādājusi kritērijus šādu ārkārtēju apstākļu konstatēšanai.

Sarkozī, cenšoties piesaistīt galēji labējo vēlētāju balsis, aprīlī piedraudēja izstāties no Šengenas zonas, ja ES nespers nepieciešamos soļus nelegālās imigrācijas apturēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+