×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

ES zīmols palīdz Jāņu siera pārdošanā, ražotāji priecājas par rekordiem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Vairāki Jāņu siera ražotāji, kas ieguvuši ES marķējumu “Garantētā tradicionālā īpatnība”, aizvadītājos Līgo svētkos pārdeva rekordlielu siera daudzumu.

Visi pārdošanas rezultāti vēl nav apkopoti, tomēr pirmās aplēses rāda, ka īpaši labi rezultāti ir a/s “Rankas piens”. Uzņēmuma vadītājs Aldis Spalviņš teic, ka pirms Līgo svētkiem pārdotas 75 – 80 tonnas Jāņu siera – par desmit tonnām vairāk nekā pērn. Salīdzinājumam – ik mēnesi “Rankas piens” pārdod vidēji 2 – 3 tonnas Jāņu siera. “Veikali savlaicīgi pasūtīja sieru, bija vairākas brīvdienas. Esam ļoti priecīgi, ka cilvēki ir iecienījuši mūsu sieru un pirka to ļoti atsaucīgi,” tā A. Spalviņš. Viņš arīdzan piebilst – uz Īriju un Angliju aizsūtīta aptuveni pustonna Jāņu siera, tikpat, cik pērn.

LPKS “Straupe” tirdzniecības vadītāja Jana Velvele teic, ka kooperatīvs, kas Jāņu sieru ražo vien uz Līgo svētkiem, šajā gadā pārdeva sešas tonnas šā pieprasītā produkta – par vairākiem simtiem kilogramu vairāk, nekā pērn. “Mēs iekārtu noslodzes dēļ nevarējām izpildīt lielveikalu pasūtījumus, tāpēc Jāņu sieru galvenokārt pārdevām galvenokārt savās tirdzniecības vietās. Jūtams, ka vienlaikus ar Eiropas atpazīstamības zīmi uz etiķetes, Jāņu siers ir kļuvis par suvenīru. Klātienē pārliecinājāmies, ka pircēji zina par šā siera receptes aizsardzību. Mēs vērtēsim, vai sākt ” Jāņu siera” ražošanu visa gada garumā,” tā J. Velvele.

A/s “Valmieras piens” pirms svētkiem saņemtais Jāņu siera pasūtījumu daudzums bija par 20% lielāks, neka gadu agrāk. Uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Mežgaile teic, ka šā gada jūnijā “Valmieras piens” pārdeva aptuveni 75 tonnas Valmieras un “Limbažu piens” Ķimeņu (Jāņu) siera – par 15% vairāk nekā pērn. “Jūnijā ķimeņu siera pārdošana pieaug 20 reizes salīdzinājumā ar citiem gada mēnešiem,” piebilst L. Mežgaile. Pircēju atsaucību viņa skaidro ar trīs iemesliem: ar “Limbažu piena” un “Valmieras” zīmola atpazīstamību, ar pircēju lojalitāti un Valmierā ražotā siera iekļaušana starp oficiālajiem Jāņu siera ražotājiem.

Biedrības “Siera klubs” vadītāja Vanda Davidanova teic, ka labi Jāņu siera pārdošanas rezultāti bija arīdzan LPKS “Dundaga” un a/s ” Lazdonas piensaimnieks”, kas pārdeva tikpat daudz šā iecienītā Līgo svētku produkta kā pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tikai par kvalitāti varētu padomāt. Rankas siers šogad bija nebaudāms.

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Varbūt, ka tomēr Jāņusiers (Jāņsiers)? Joprojām uzskatu, ka tas ir viens vārds, jo apzīmē siera šķirni! Ja rakstam Jāņu siers, tad ātrumā šķiet, ka tas ir paredzēts tikai Jāņiem.
    Par pašu aizsargāto produktu: neko labu pateikt nevaru! Nopirku Straupes Jāņusieru- nu īsta ķite, taču…, kad jau Jāņi bija pagājuši- tīri smeķīgs! Laikam jau arī Jāņusieram ir jānogatavojas, siermeistariem to vajadzētu ņemt vērā un sasiet šo produktu savlaicīgi! Uzskatu, ka arī tautu vajadzētu informēt, ka, lai baudītu īstu siera garšu, tam jābūt izturētam X (cik, to ir jāzina ražotājam!!!) dienas.
    Vēlu ražotājiemi turpmāk veiksmi un radošu pieeju!

Draugiem Facebook Twitter Google+