×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Eštone kritizē Krievijas varas attieksmi pret opozīciju

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone paudusi bažas par dialoga un atklātības trūkumu Krievijas varas attiecībās ar opozīciju, atzīmējot, ka situācijai ir tendence pasliktināties.

“Kopš maija no varasiestāžu puses mēs esam redzējuši aizvien mazāk un mazāk dialoga un atklātības un vairāk neiecietības pret jebkādu pretēju uzskatu izpausmi,” uzrunā Eiropas Parlamentam paziņoja Eštone. “Pamattiesību un brīvību spēcīgākas aizsardzības vietā mēs esam redzējuši virkni pasākumu, kas tās iznīcina,” viņa piebilda.

Eštone arī atkārtoti pauda nopietnas bažas par pilsoniskās sabiedrības situācijas pasliktināšanos Krievijā. “Mēs esam atbalstījuši dažas nevalstiskās organizācijas un turpināsim piedāvāt savu atbalstu viņu devumam Krievijas modernizācijā,” atzīmēja Eštone. “Mēs tā darām, jo ES ir stipri ieinteresēta stabilā, turīgā un demokrātiskā Krievijā, un mēs piedāvājam pilnu atbalstu visiem tiem Krievijā, kuriem arī ir šāds mērķis. Kopā ņemot, likumu kopums, kas ierobežo pulcēšanās brīvību, ierobežo nevalstiskās organizācijas, apcērp interneta brīvību, “Pussy Riot” lieta, veido tendenci, kas Eiropas Savienībai rada ļoti nopietnas bažas.”

Eštone jau iepriekš veltījusi asu kritiku Krievijas tiesas lēmumam piespriest pankgrupas “Pussy Riot” dalībniecēm divu gadu cietumsodu par šā gada 21. februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoto “panku lūgšanu” “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!”. Eštone tiesas spriedumu nodēvēja par nesamērīgu. Viņa arī kritizējusi opozīcijas aktīvistu tiesisko vajāšanu un Krievijas varasiestāžu nespēju novērst tādus nāves gadījumus kā jurista Sergeja Magņitska slepkavību. 37 gadus vecais advokāts Magņitskis nomira 2009. gadā Maskavas cietumā, kur viņš tika turēts 11 mēnešus uz pirmstiesas izmeklēšanas laiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+